Výsadba tulipánov doma a v kvetinovej záhrade! Ponorte sa do voňavého mora skoro na jar.

Počas týchto troch mesiacov zimy je v našom vedomí tak hlboko poznačené zimnými dňami, že ani nemôžeme veriť v blížiaci sa príchod jari …Už máme v mysli rýchlo ísť do záhrady a teraz trhať farebné  jarné kvety . Ale zatiaľ je to  len v pláne …

Konieckoncov, skúsení pestovatelia kvetov vedia: Aby sa vaša záhrada stala skutočným skleníkom pod otvorenou oblohou, je nevyhnutné zapojiť sa do vysádzania jarných rastlín vopred. Dnes budeme hovoriť o tom, ako nielen krásne, ale aj správne zasadiť tulipány .

ako pestovať tulipány doma

Najskôr musíte kompetentne pristupovať k výberu osiva. Mali by to byť zdravé cibuľky, ktoré prešli stratifikáciou (predčasné starnutie pri nízkych teplotách). Veľkosť cibuľky označuje stav jej zdravia. Preto je lepšie zastaviť svoj výber na väčších cibuľkách bez toho, aby ste mali čo najmenšie poškodenia.

ako pestovať tulipány doma

Pred vysadením odporúčajú skúsení pestovatelia kvetov malú preventívnu starostlivosť o choroby rastlín. K tomu je potrebné vyčistiť cibuľky a umiestniť ich do 5% roztoku manganistanu draselného počas 30 minút.

ako pestovať tulipány doma

Výsadba tulipánov

 1. Výsadba v skupinách
  Rovnako dôležité je aj množstvo rastlín: ak máte obrovskú túžbu zakúpiť si niekoľko cibúľ rôznych odrôd, mali by ste túto kombináciu zabudnúť. Faktom je, že tulipány vyzerajú veľmi krásne vo forme jednofarebného miesta. Preto vysadenie niekoľkých viacfarebných rastlín na jednom mieste bude pripomínať vinegret.
  ako pestovať tulipány doma
 2. Výsadba podľa výšky
  Pestovatelia kvetov a krajinári odporúčajú vziať do úvahy ich výšku pri výsadbe tulipánov. Môžete tak vytvoriť efekt rebríka, výsadbu v pozadiach s najvyššimi stopkami, uprostred – so strednými stonkami a v popredí s trpasličími odrodami.
  ako pestovať tulipány doma
 3. Výsadba tulipány v koši
  vzhľadom na to, že je potrebné vykopať cibule tulipánov každoročne, je veľmi výhodné pestovať rastliny v malých košoch alebo plastových prepravkách. Táto metóda vám tiež umožňuje udržať tulipány doma tam kde chcete na dobre osvetlených parapetoch alebo balkónoch.
  ako pestovať tulipány doma
 4. Rôzne kombinácie
  Veľmi efektívne tulipány vyzerajú spolu s hyacintami, mažinkami alebo nezábudkami.
  ako pestovať tulipány doma
  Jasné modré muškary a tulipány sú ďalším príkladom dobrej kombinácie.
  ako pestovať tulipány doma
  Nebojte sa pestovať tulipány vedľa stromov alebo kvitnúcich kríkov. Budú ako krásny spoločník pre jarné kvety, luiseania, nútiť, rododendron a veygelie sú ideálne.
  ako pestovať tulipány doma
 5. Tulipány vo vode
  Nie každý vie, že cibuľovité rastliny sa cítia skvele aj bez prítomnosti pôdy.Vyskúšajte si to doma pri okne a v teple.
  ako pestovať tulipány doma

  Prajeme vám veľa krásnych kvetov vo vašej záhradke alebo v byte.Nezabudnite zdieľať svoje skúsenosti v komentároch!
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like