Šupky z mandarínok mi pomohli s týmito 7 problémami.

Mandarinka je výborné ovocie ktoré miluje hádam každý.  Ale hádam nik netuší že aj ich šupka je výnimočná.  Okrem nádhernej vône vyrieši i zopár zdravotných problémov. Prečítajte si nasledujúce tipy a návody skôr, než sa zbavíte tejto „zázračnej“ suroviny z prírodnej lekárne.

Sladké oranžové mesiačiky sú lahodnou pochúťkou, ktorá mnohým pripomína najmä obdobie okolo Vianoc. Využiť ju môžeme aj do zákuskov alebo ako súčasť smotanovo-ovocných pohárov, no napadlo vás niekedy použiť aj šupky z tohto citrusového ovocia? Nasledujúce tipy možno pomôžu aj vám a nestoja takmer nič.

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mandarínky a šupka

Problémy s trávením

Ak máte problém s nafúknutým bruškom alebo vaše trávenie nefunguje tak, ako by malo. siahnite po mandarínkach. Vysušené šupky jednoducho pomeľte na klasickom mlynčeku (na kávu) a vzniknutý jemný prášok užívajte, pokiaľ problémy nezmiznú. Odporúčané množstvo je jedna kávová lyžička denne, ktorú môžete využívať ako korenie. Ak máte radi originálne chute, určite si pripravte kávu, do ktorej pridáte tento prášok. Vôňa vás zaručene očarí.

Zdravšie vlasy, stop suchej pokožke

Pokožka hlavy môže niekedy nepríjemne svrbieť a škriabaním si iste nepomôžeme. Podráždená pokožka alebo príliš mastné vlasy sú veľmi častým problémom. Pripravte si skvelú kvapalinu zo šupiek mandarínky. Stačí, že čerstvé šupky zalejete vriacou vodou, necháte na miernom plameni variť asi pol hodinu a následne ich v hrnci s pokrievkou nechajte lúhovať aspoň hodinu. Takýmto vývarom (samozrejme po vychladnutí) si potom opláchnite vlasy. Následne ich umyte klasickým šampónom. Využívajte pri každom umývaní vlasov.

Kašeľ a nádcha

Základom je nechať šupky z mandarínok vysušiť na teplom mieste. Následne ich zomeľte na mlynčeku na kávu. Na 2 polievkové lyžice mandarínkového prášku použite jeden a pol lyžice vriacej vody a poriadne zamiešajte. Zmes pripravenú v tomto pomere nechajte na miernom plameni variť asi  5 minút a následne ju nechajte stáť v prikrytej nádobe. Vždy pred podávaním sirup zohrejte. Užívajte trikrát denne pol lyžičky pred jedlom. Kašeľ, dusenie, ale i nádcha zmiznú skôr, ako sa nazdáte.

Ranné nevoľnosti

Vyvarte vo vriacej vode šupku z jednej mandarínky a nechajte pár minúť lúhovať. Pridajte trochu medu a pite ihneď ráno nalačno.

Bolesť hlavy

Čerstvú šupku z mandarínok vložte do vrecúška a inhalujte asi 15 minút, ideálne pred spaním, ale môžete i počas dňa. Vôňa citrusovej kôry vás upokojí, znižuje stres a pomáha s bolesťou hlavy. Po takejto inhalácii zaspíte ako batoľa.

Plesne rúk

Najjednoduchší zo všetkých tipov! Stačí, že si čerstvou mandarínkovou kôrou budete šúchať postihnuté miesta na rukách. Poriadne potrite oblasť prstov i nechtov a takúto kúru si doprajte ráno i večer. Plesne veľmi rýchlo zmiznú.

Dusivý a suchý kašeľ

Suchú a následne rozomletú šupku z mandarínky zmiešajte s vodkou. 2 polievkové lyžice mandarínkového prášku zmiešajte s polievkovou lyžicou vodky. Túto tinktúru dajte do uzavretej nádoby a uložte na chladné a tmavé miesto na týždeň. Po týždni užívajte 20 kvapiek rozpustených v pohári čistej vody trikrát denne pred jedlom.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mandarínky a šupka

Príjemný kúpeľ a zdravá pokožka

Čerstvé mandarínkové šupky vhoďte do vane s horúcou vodou a doprajte si aspoň polhodinový kúpeľ. Príjemný relax, uvoľnenie, skvelý spánok a zdravšia a napnutá pokožka sú pri tejto kúre samozrejmosťou.

Vysoký krvný tlak a stres

Pripravte si čerstvé mandarínkové šupky (asi jeden pohár), dajte ich do hrnca a pridajte trošku vody. Na miernom ohni ich chvíľu duste a potom stiahnite z plameňa a nechajte v hrnci prikrytom pokrievkou. Počas horúceho kúpeľa, ktorý si pripravíte ideálne pred spaním, si do vody pridajte pripravený vývar zo šupiek. Inhalácia a príjemná vôňa upokojí celý organizmus a zníži krvný tlak. Príjemný relax bude balzamom na vašu dušu.

zdroj: raisehandnow com

You Might Also Like