Tento nápoj obsahuje 100-krát viac antioxidantov, ako bežný čaj

Táto super potravina  sa dostala do povedomia len nedávno, starí Číňania a Japonci ju užívali už pred stáročiami. Pre milovníkov čajov však určite až takou neznámou nebude a často siahnu po jej lahodnej chuti.

Matcha je jemný čajový prášok, ktorý podporuje duševnú pohodu a má aj množstvo iných pozitívnych účinkov na náš organizmus. Pochádza z listov čajovníka čínskeho, ktoré sú celé pomleté, čím sa z nich do tela dostane viac živín, antioxidantov a vitamínov. Okrem toho platí pravidlo, že čím je zelenšia jeho farba, tým je odroda kvalitnejšia.

Dávka antioxidantov

Matcha čaj sa môže pochváliť silnou dávkou antioxidantov, ktoré majú výborné protirakovinové vlastnosti. Dokonca ich obsahujú 100-krát viac v porovnaní s inými čajmi. Patrí tiež medzi vitamínové superpotraviny, ktorá obsahuje vitamín A, E, C, železo, vápnik či draslík.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt planta matcha

Posilnenie imunity

Vďaka antioxidantom, ktoré pôsobia ako prírodné antibiotiká, podporuje čaj aj náš imunitný systém. Veľká rada vitamínov tiež prispieva k obrannému systému organizmu.

matcha plant matcha plant pictures

Revitalizuje

Ako sme už spomínali, matcha čaj obsahuje množstvo telu prospešných látok, ktoré majú zároveň aj protizápalový účinok. Vďaka tomu dokáže matcha čaj telo detoxikovať a zároveň zabíja aj baktérie, bojuje proti chorobám srdca a znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Energizuje

Ak sa popoludní cítite unavení, miesto kávy siahnite po čaji z matcha lístkov. Dodá vám potrebnú energiu a opäť vás nabudí na ďalšie aktivity, ktoré vás počas dňa ešte len čakajú.

Detoxikuje

Tento čaj sa stáva ideálnou voľbou, ak si chcete prečistiť váš organizmus. Keďže sa rastlina pestuje v tieni, má aj bohatší chlorofyl, ktorý je zodpovedný za výraznejšiu zelenú farbu. A práve chlorofyl dokáže zbaviť telo toxínov a jedov.

zdroj: health24 com

You Might Also Like