7 úplne obyčajných vecí, ktoré majú neuveriteľné využitie

Viete o tom, že máte doma veľa vecí, ktorých potenciál nevyužívate naplno? Pozrite sa na tieto tipy a nebudete tomu sami veriť.

Soľ

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt soľ

Odstráni škvrny od vína:  Handrou vysajte čo najväčšie množstvo vína z povrchu, a potom celú škvrnu zasypte soľou. Nechajte 10 minút postáť. Potom prepláchnite studenou vodou. Ak je potreba, opakujte. Ak je škvrna na koberci, môžete počkať, než zaschne a potom aj so soľou povysávať.

Sviečky bez kvapkajúceho vosku:  Ponorte nové sviečky do slanej vody na niekoľko hodín. Potom nechajte zaschnúť. Budú horieť, bez toho aby sa zbytočne roztekala.

Biely ocot

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt biely ocot

Oživte zvädnutú zeleninu : Namočte zvädnutú zeleninu do kúpeľa z jednej lyžice octu a dvoch hrnčekov vody na 10 minút.

Udrží farby pri praní bielizne:  Pridajte hrnček bieleho octu do práčky, aby ste zamedzili zbytočnému púšťanie farieb. Hodí sa prevažne pri praní nových uterákov.

Zabraňuje plesniveniu syrov: Namočte papierovú utierku do octu a zabaľte do neho tvrdý syr. Ocot zabráni šíreniu plesní.

Vazelína

Súvisiaci obrázok

Už nebudú primŕzať dvere od auta: Potrite rám dverí tenkou vrstvou vazelíny a už sa nemusíte báť primrznutých dverí v obdobiach krutých mrazov.

Pomocník pri manikúre: natrite si kožtičku okolo nechtov vazelínou a lak sa potom neprichytí na koži. Tiež môžete vazelínou potrieť uzávery lakov, aby išli ľahko otvárať.

Udrží mravca ďalej od misky vášho psa:  Potrite hrany misky tenkou vrstvou vazelíny a mravce budú chodiť na večeru inam

Med

Súvisiaci obrázok

Pomocník pri opici:  Podľa kráľovskej výskumnej spoločnosti (Royal Society of Chemistry in the UK): Pozri lyžicu medu – samotnú, v čaji, alebo na hrianky a fruktóza v mede obsiahnutá pomôže urýchliť metabolizácii alkoholu v tele.

Na drobné odreniny a rany: Med obsahuje antibakteriálne látky, ktoré znemožňujú baktériám a mikróbom sa ďalej množiť. Med môžete použiť na ľahké popáleniny, odreniny a šrámy. Potom zakryte náplasťou, či obväzom.

Jablčný ocot

desktop-1407207903

Pri starostlivosti o vlasy: Po umytí vlasov šampónom, pridajte lyžicu octu do hrnčeka teplej vody a prepláchnite ním vlasy. Ocot odstráni zvyšky šampónu a zanechá vlasy žiarivé a čisté. A však nepoužívajte po čerstvom farbení vlasov, mohol by zmyť farbu.

Ľahšie odstránite rybie šupiny:  Keď prinesiete domov čerstvý úlovok, potrite ho octom a šupiny pôjdu ľahšie dolu. Tiež ocot pohltí pach a vaše ruky budú menej cítiť rybinu.

Aspirín

Súvisiaci obrázok

Ozdraví kvety:  Roztok z jedného aspirínu a 4 litrov vody pomôže rastlinám pri poranení, alebo presadenie. Pomôže im tiež vyvinúť silnejší koreňový systém.

Odstráni žltej škvrny od potu:  Rozdrvte tri až štyri aspiríny a rozpustite v mise vody. Namočte do roztoku látku na dve až tri hodiny a škvrny zmiznú. Ak nie, opakujte.

Zmäkčí chodidla: Stvrdnutú kožu môžete odstrániť pomocou nasledujúcej domáceho krému: Rozdrvte šesť až osem aspirínu, pridajte jednu až dve lyžičky citrónovej šťavy a dostatok teplej vody, aby vznikla pasta. Pastou si potrite potrebné miesta a zabaľte chodidlá do nahriateho vlhkého uteráka a igelitu. Po 10 až 15 minútach všetko odstráňte a chodila drhnite pemzou. (POZNÁMKA: Nepoužívajte, ak máte cukrovku alebo zhoršenú cirkuláciu krvi)

Olivový olej

desktop-1407207905

Odstráni farbu z kože: Zabudnite na násilnú chémiu. Na odstránenie farby z rúk a kože postačí trocha olivového oleja a cukru, či soli. Farba pôjde dole a vaše ruky budú navyše hydratované.

Pomocník na záhrade : Potrite, či postriekajte čepele kosačky, aby sa na ne nelepila tráva. Rovnako tak môžete potrieť lopatu pri odpratávaní snehu. To isté platí pre hrable atď.

Ošetrí koženú obuv:  Nepotrebujete ktovieakú chémiu. Koža má najradšej prírodné oleje, poprípade bravčová masť. vaše topánky budú vyzerať skvele.

Dostane žuvačku z vlasov: Vmasírujte trochu oleja na miesto postihnuté žuvačkou a jej blízke okolie. nechajte chvíľu pôsobiť a potom jemne vyčešte. Nakoniec stačí použiť šampón.
zdroj:guce.oath.com

You Might Also Like