Ak sa deje s vašimi obličkami niečo zlé, telo vám ukáže týchto 7 znamení! Nemáte nejaké z nich?

Obličky sú veľmi dôležité orgány pre správne fungovanie celého tela. Sú životne dôležité pre filtráciu krvi, zabraňujú vzniku odpadu a prebytočnej tekutiny, regulujú hladinu krvného tlaku a elektrolytu, stimulujú produkciu červených krviniek a udržujú zdravie kostí.

Kompromitovaná funkcie obličiek nielenže vedie k akumulácii odpadu v tele, ale aj ohrozí celé vaše zdravie. To je dôvod, prečo je dôležité udržať ich zdravé a rozpoznať varovné známky poškodenia obličiek včas.

Nižšie nájdete 10 najčastejších varovných signálov poškodenia obličiek, a ak si všimnete niektorého z nich, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom a určiť najlepšie priebeh liečby.

Ak vaše obličky sú v nebezpečenstve, telo vám vysiela týchto 10 znamení!

 

1. Opuch

Ak sa u vás objaví opuch bez akéhokoľvek zrejmého dôvodu, mohol by byť spojený s poškodenými obličkami. Ako už bolo spomenuté, ak funkcia obličiek je ohrozená, nemôžu odstrániť vznik odpadu, čo vedie k opuchom v tvári, rukách, nohách, chodidlách a členkoch.

2. Zmeny močenia

Zmeny farby moču a močenia sú niektoré z prvých príznakov ochorenia obličiek. Moč sa stáva peniaci alebo bledý a človek môže počas spánku častejšie potrebovať močiť. Menej moču, ako zvyčajne, pocit tlaku pri močení.

3. Kožné vyrážky

Ak obličky nemôžu filtrovať krv a odstrániť zbytočné zvyšky, pokožka môže vyzerať nezdravo, suchá a podráždená. telové mlieko , krémy a kozmetika môžu trochu zmierniť situáciu, ale nevyrieši problém, ktorý pochádza zvnútra – ak je vyrážka priamo spôsobená problémami s obličkami.

4. Únava

Ako obličky vylučujú erytropoetín, hormón, ktorý stimuluje tvorbu červených krviniek, osoba s poškodenou funkciou obličiek sa pravdepodobne stretne s chronickou únavou, nedostatkom kyslíka v bunkách a anémiou. To je dôsledok zníženého počtu červených krviniek.

5. Dýchavičnosť

Ak sú vaše obličky poškodené, vašemu telu pravdepodobne chýba kyslík a nedostatok kyslíka prenášaného červenými krvinkami môže viesť k dýchavičnosti v dôsledku tekutín a akumulácie odpadu v pľúcach.

6. Bolesť

Poškodená oblička môže spôsobiť bolesť v hornej časti chrbta alebo na boku. Okrem toho infekcia obličiek alebo obličkové kamene spôsobujú kŕče a silnú bolesť.

7. Nevoľnosť a zvracanie

Ako sa toxíny a odpady začnú vytvárať v krvi, môžu spôsobiť ťažkú ​​nevoľnosť a zvracanie. To môže tiež byť príznakom infekcie močových ciest, takže sa uistite, že hneď si pohovoríme s lekárom, najmä ak trpíte akoukoľvek bolesťou v dolnej časti chrbta alebo brucha.

zdroj: healthyfoodhouse.com

You Might Also Like