Pravidelne mi tŕpli končatiny. Tu je 6 dôvodov, prečo tomu tak je.

Každý z nás sa už raz stretol s pocitom mravčenia rúk alebo nôh, sprevádzaný miernym brnením či pálením. Často za tým stojí prerušenie krvného obehu v dôsledku stlačenia ciev a nervových zakončení. Preto by ste sa mali začať hýbať či zmeniť polohu a citlivosť sa zníži.

bolesť koncetin1

Ak však pociťujete čoraz častejšie a neviete sa toho zbaviť, môže ísť o vážnejšie ochorenie . Prečítajte si 6 príčin , ktoré môžu stáť za vaším problémom.

Krčná osteochondróza – akékoľvek porušenie krčnej chrbtice, ktoré spôsobuje priškrtenie nervov a následnú necitlivosť v rukách, bolesť hlavy alebo problémy s koordináciou.

Začnite sledovať držanie svojho tela, rovnako tak robiť špeciálne cviky. Najlepšie je navštíviť lekára, ktorý určí diagnózu a odporučí vhodné liečenie.

bolesť koncetin2

Roztrúsená skleróza je závažné neurologické ochorenia. Vzhľadom k poškodeniu mozgu a miechy nervových membrán dochádza k porušeniu priechodu nervových impulzov. Citlivosť je znížená a v rukách cítite otupenosť. Ak sa vylučujú iné príčiny znecitlivenie, je potrebné navštíviť neurológa.
Syndróm karpálneho tunela – často pozorovaný u ľudí, ktorých činnosť súvisí s monotónnou prácou (programátor, krajčírka, hudobníci). Pri opakovaných pohybov prstov dochádza k opuchu šliach, ktoré prechádzajú cez úzky kanál. Nerv sa v kanáli stlačí a človek cíti v ruke nepríjemné brnenie (najmä v noci). Je potrebné navštíviť neurológa, pretože v pokročilom štádiu ochorenia to môže viesť až k svalovej artrofii.

bolesť koncetin3

Žilová trombóza končatín tiež môže viesť k znecitliveniu. Krvná zrazenina spomaľuje prietok krvi, takže dodávka látok, ktoré sú dôležité pre zachovanie funkcie končatín, sa narúša.
Trombóza spôsobuje opuch a ďalšie vážne komplikácie (gangréna, retencia krvných zrazenín). Preto si choroba vyžaduje rýchlu diagnózu a vhodnú liečbu.

bolesť koncetin4

Anémia a cukrovka sú často sprevádzané narušením prekrvenie končatín, čo má za následok ich znecitlivenie.

Cievna mozgová príhoda – najnebezpečnejšie príčina necitlivosti v rukách. Ak je sprevádzaná porušením funkcie dolných končatín, bolesti hlavy, poruchy reči a videnia, okamžite zavolajte záchranku.
V prípade, že vás necitlivosť končatín trápia mimo spánku, konzultujte s vaším lekárom. Tieto symptómy by ste nemali ignorovať, pretože môžete predísť vážnejšiemu ochorenie!

bolesť koncetin5

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like