„NEVIDITEĽNÉ“ CVIKY: JEDNODUCHÁ ŠESŤMINÚTOVÁ GYMNASTIKA , KTORÁ VÁM POMÔŽE SCHUDNÚŤ

Neviditeľná gymnastika je ideálna pre ľudí, ktorí vedú sedavý životný štýl a trávia takmer celý čas pred obrazovkami monitorov, to znamená pre takmer všetkých z nás! Pre ľudí s nadváhou je to skvelý začiatok fyzickej aktivity, pretože nespôsobuje nadmerné zaťaženie srdca, ktoré už prežíva neustále preťaženie. A dokonca aj leniví ľudia môžu voľne cvičiť naše cviky s ktorými si ozaj poradí každý.

„Neviditeľné“ cvičenia na chudnutie a zdravie

Gymnastika trvá iba šesť minút, ale pravdou je, že na dosiahnutie účinku bude potrebné vykonať cviky každú hodinu. Je to však iba 8 cvičení, ktoré sa dajú vykonať aj pri sedení, státí, pred televízorom, kdekoľvek, bez toho, aby upútali pozornosť ostatných alebo rodiny. Ak si myslíte, že to nebude stačiť na plné zaťaženie, potom sa mýlite. Mnoho ľudí sa vzdá už druhý alebo tretí deň, pretože všetky svaly začnú bolieť, ako po pár hodinách vo fitnescentre. Ale to je chyba!

1. Zdvíhajte päty. Dajú sa sedieť alebo stáť kdekoľvek Vyrobte 40 stúpaní.

2. Zdvíhanie chodidiel. Päty sú pevne pritlačené k podlahe, zdvíhame iba plochu chodidiel – 40-krát.

3. Napnite svaly – 50 pohybov. Snažte sa namáhať svaly so silou. Môžete ho kombinovať so súčasným stiahnutím svalov perinea – veľmi užitočným cvičením pre elasticitu svalov a zdravie celého genitourinárneho systému.

4. Stiahnite brušné svaly.

6 minút na chudnutie: vojenská lekárska gymnastika

Nadýchnite sa nosom, vydýchnite ústami a pri výdychu stiahnite žalúdok. Opakujte 20 krát.

5. Narovnajte lopatky. Rozložte si ramená, vyrovnajte chrbát a ťahajte lopatky k sebe.

6. Zovrite dlane do pästi. Ruky môžu byť v akejkoľvek vhodnej polohe, rovné, ohnuté, rôznymi smermi. So značným úsilím zatnite a uvoľniť dlane do pästí. Opakujte 50 krát.

7. Otočte hlavu nabok. Pomalým tempom, veľmi plynulo, otočte hlavu doprava a doľava o 90 stupňov. Vykonajte 20-krát. Toto je jediné cvičenie, ktoré môže upútať pozornosť.

8. Vytiahnite bradu.  V ktorejkoľvek polohe potiahnite bradu dopredu. To sa dá urobiť s otvorenými alebo zatvorenými ústami, a potom spodná pera presiahne hornú časť. Nech je pocit, že koža je natiahnutá do oblasti kľúčnej kosti. Perfektne pomáha zbaviť sa druhej brady.

6 minút na chudnutie: vojenská lekárska gymnastika

Výhody neviditeľných cvičení:

prispievajú k tréningu všetkých svalových skupín;

aktivujú prácu vnútorných orgánov;

stimulovať krvný obeh;

eliminovať preťaženie lymfy;

urýchliť metabolizmus;

zvýšiť spaľovanie tukov.

Tieto cviky sa môžu vykonávať ozaj kdekoľvek a kedykoľvek. Cviky si naštudujte a za pár dní si ich budete pamätať a s istotou pri ních aj ostanete.
Tak hurá do toho!

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like