Pravda o zelenom čaji a chudnutí !

Myšlienka že zelený čaj vám pomôže schudnúť pár kýl nie je na zahodenie. Zelený čaj nájdete v obchode, a nie je drahý . Veľmi lákavé, čo poviete? Nie je to však len nejaký mýtus, ktorému veríme? Dnes vám objasníme, ako to v skutočnosti je.

Ako vlastne funguje tento nápoj je naozaj na chudnutie? Ani vedci si nie sú celkom istí. Keď si to povieme zjednodušene, zelený čaj má nejaký vplyv na metabolizmus, konkrétne taký, že katechín, čo je typ antioxidantu spolu s kofeínom ho dokážu urýchliť. Zvyšuje sa oxidácia tukov a telo spotrebuje viac energie a to práve preto, že metabolizmus sa zrýchlil.

 Súvisiaci obrázok

Tieto tvrdenia podporuje aj  vedecká štúdia, ktorá preukázala, že pitie zeleného čaju urýchľuje proces chudnutia a to aj vtedy, ak sa len 30 minút rýchlo prejdete. O účinkoch na metabolizmus teda niet pochýb.

Štatistiky ešte z roku 2012 však tento názor vyvracia a zistila, že zelený čaj má len veľmi malý vplyv na rýchlosť metabolizmu a teda aj na chudnutie. Jednalo sa však o výskum, ktorý bol robený na ľuďoch, ktorí trpeli obezitou alebo nadváhou.

V podstate ale obe štúdie pripúšťajú, že zelený čaj skutočne vplyv na chudnutie má, aj keď malý. Je dosť možné, že účinky si nevšimnete ani vy sami. Od čaju teda nečakajte zázraky. Najhoršie je, ak si do zeleného čaju pridávate sladidlá. Účinok sa úplne stráca. Taktiež si dajte pozor na to, aký zelený čaj si kupujete a stavte radšej na kvalitu. Mal by obsahovať len prírodné zložky, lístky a žiadne prímesy.

Tea, Zelený Čaj
Najlepšie je mať čerstvé lístky. Ak máte klasické vrecúška, čaj spotrebujte do 6 mesiacov. Samozrejme sledujte aj príjem kofeínu. Ak si k čaju doprajete cez deň aj kávu, určite to nepreháňajte s vidinou lepšieho chudnutia. Ak si však myslíte, že stačí piť zelený čaj a chudnutie pôjde samé, ste na omyle. Zaraďte do jedálnička čerstvé ovocie, zeleninu, vlákninu, mäso a hlavne pohyb.

zdroj: .womenshealthmag.com

You Might Also Like