Ako vyrobiť domáce mydlo

Máte radi prírodné kozmetické prípravky, ktoré si najlepšie môžete sami vytvoriť? Alebo ste tvorivý typ od prírody a radi svojimi handmade výrobkami obdaruvávate svojich blízkych?

Skvelý a veľmi rýchly návod, ktorý zvládne naozaj každý, vás krok za krokom povedie k výrobe úžasného, výživného medovo-mliečneho mydla.

Blahodarný med

Ako už asi viete, med má blahodarné účinky nielen v jedle, ale aj pre našu pokožku. Je hydratačný, upokojujúci a má aj prirodzené antibakteriálne účinky. Vzhľadom na tieto vlastnosti sa skvelo hodí na liečbu akné, je fantastický proti starnutiu pokožky a celkovo pleť prejasní.


Súvisiaci obrázokBudete potrebovať
 :

Mydlový polotovar, najlepšie z kozieho mlieka (skvelé pre suchú a problematickú pokožku, nespôsobuje alergie a lieči mnohé ekzémy), silikónovú formičku (pokojne použite aj tú na pečenie či ozdobné silikónové formičky na puding), prírodný včelí med, mydlové žlté a červené farbivo.

Postup

Z 1 kg mydlového polotovaru vytvoríte cca 5 menších alebo dve veľké mydlá. Nakrájajte mydlovú hmotu na kocôčky a rozpúšťajte ju buď vo vodnom kúpeli alebo môžete použiť mikrovlnnú rúru (nastavte ju max. na 20 sekúnd, zmes vždy premiešajte a ohrev opakujte, až kým nie je zmes rozpustená).

Zmiešať, zafarbiť

Keď sa mydlo úplne rozpustí, primiešajte doň 2 polievkové lyžice medu a niekoľko kvapiek žltého mydlového farbiva a pre zlatistú farbu pridajte aj kvapku červeného farbiva. Túto zmes nalejte do silikónovej formy a nechajte na chladnejšom mieste stuhnúť. Mydielka by mali byť do 30 minút až 2 hodín stuhnuté, takže sa budú dať opatrne vybrať z formičiek.

Ako s ním pracovať

S hmotou môžete kúzliť tak, ako keď cukrár pečie nevšedné a zaujímavo dekorované torty. Nie je pri dotyku nebezpečná a má optimálne pH, obsahuje glycerín, preto je mäkšia. Ihneď po výrobe môžete používať.

Tieto voňavé a liečivé mydielka môžu byť skvelým darčekom, ktorý poteší každého. Vyskúšajte vytvoriť ešte nejaký originálny obal a fantastický darček je na svete.

zdroj: tesztvilag.hu

You Might Also Like