Poradte si z migrénou? Prírodné liečivá bez vedľajších účinkov

Viac ako 47 miliónov Američanov trpí silnými bolesťami hlavy, ktoré sú sprevádzané svetelnou citlivosťou, nevoľnosťou, pulzujúcou bolesťou a tak tiež napätie v krku a chrbta.

Najčastejšie postupy ako napríklad Aspirín, alebo iné lieky ktoré môžu potlačiť bolesť, môžu pomôcť ale spôsobujú iné vedľajšie účinky. Preto je vždy lepšie používať iné, zdravšie alternatívy na potlačenie bolesti hlavy. Tu vám niektoré z nich predstavíme.

Tu sú niektoré z najúčinnejších:

Kofeín
Kofeín upokojuje migrenóznu bolesť, takže je často súčasťou liekov. A to zmierňuje príznaky, ktoré spôsobujú migrénu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kofein

Zázvor
Štúdia vykonaná v roku 2014 ukázala, že prášok z koreňového zázvoru má porovnateľný prínos s inými liekmi na predpis a nespôsobuje vedľajšie účinky.
Súvisiaci obrázok

Studené obklady a banán
Clinic Mayo uvádza, že aplikácia studeného obkladu na hlavu a krk odstraňujeme migrénu. Okrem toho si položte banánovú šupku na čelo, pretože pokožka absorbuje draslík, vaša bolesť sa tým zmierni.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bananový obklad

Ľan
Pravidelné migrénové bolesti hlavy sú často výsledkom zápalu, ktorý možno liečiť zvýšením príjmu omega-3 mastných kyselín. Vzhľadom k tomu, že semená ľanové semienko a ľanový olej sú bohaté na omega-3, môžete skúsiť pridať  ľanové semienko do polievok alebo šalátov, alebo použite ľanový olej ako základ šalátu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ľan

Levanduľový olej
Mali by ste si uvariť 6 šálok vody a potom pridať 8 kvapiek levanduľového oleja. Táto upokojujúca para upokojuje bolesti hlavy pri vdýchnutí. Okrem toho môžete si masírovať spánky a šiju aj whisky zmiešanú niekoľkými kvapkami levanduľového oleja.
Súvisiaci obrázok

Deväťsil
Na liečbu migrény, sa používa aj od 50 do 75 miligramov deväťsilu vo forme tabliet dvakrát denne, ako aj extrakt z kvetov, stimuluje tok krvi do mozgu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt deväťsil

Bazalkový olej
olej z bazalky je silný prírodný prostriedok na relaxáciu svalov, čo upokojuje bolesti hlavy, ktoré sa vyskytujú v dôsledku bolesti svalov a napätia. Môžete nahradiť olivový olej pri varení, uvoľníte si svaly a zmiernite migrénu.

Pohánka
Jedná sa o bohatý zdroj rutínu, čo je flavonoid, ktorý dokázal utíšiť zápal, ktorý je hlavným vinníkom migrény. Takže by ste ho mali zaradiť do svojej každodennej stravy.

Napriek týmto prírodným liekom sa uistite, že ste urobili nejaké zmeny v životnom štýle, aby ste vyriešili problém s migrénou.

Môžete tiež vyskúšať liečbu akupunktúrou alebo biofeedback, ak sú vaše migrény príliš intenzívne a pretrvávajúce. Predtým, ako začnete užívať bežné lieky, mali by sme vyskúšať prírodné liečivá ktoré nemajú vedľajšie účinky.

zdroj: fithacker.ru

You Might Also Like