UROBTE SI MASÁŽ NÔH S TÝMTO PRÍRODNÝM PRÍPRAVKOM.

Prišla zima, čo znamená, že veľa žien začalo nosiť teplejšiu obuv, ponožky, pančuchy a papuče. Vďaka tomu už nevenujú zvýšenú pozornosť svojim chodidlám a taktiež nie sú tak viditeľné ako je to v lete. Veríme, že vy k týmto ženám nepatríte, aj keď realita hovorí o niečom inom. Pedikúra a stav chodidiel nás v lete trápi omnoho viac ako v tomto chladnom období. A to je chyba!

скраб для ног

V dôsledku tesnej obuvi a neustálemu pobytu v teple koža na chodidlách zhrubne, niekedy aj popraská, je nedostatočne hydratovaná a pocit unavených aj ťažkých nôh je na svete.

Všetkému sa dá vyhnúť vďaka jednoduchej a dostupnej procedúre. Prezradíme vám, ako si pripraviť efektívnu zmes na domáci peeling chodidiel. Vaše nohy budú jemné a zdravé aj počas najchladnješieho obdobia v roku.

скраб для ног

Potrebujeme:

220 g cukru
1 ČL soli
2 ČL olivového oleja
1 PL medu
1 ČL jojobového oleja
Pár kvapiek akéhokoľvek esenciálneho oleja

Postup:

  1. Zmiešajte si v miske cukor s olivovým olejom. Cukor je vynikajúci prostriedok na odstraňovanie zhrubnutej vrstvy pokožky a olivový olej ju hydratuje. домашний скраб для ног
  2. Potom pridajte sódu – vyčistí kožu a zničí škodlivé baktérie. Pridajte med, ktorý vyživuje zmäkčuje (mali by ste ho na niekoľko minút dať do vodného kúpeľa, aby bol viac tekutejší). Potom prilejte jojobový olej a silicu. Nakoniec všetko dôkladne premiešajte.

домашний скраб для ног

Zmes aplikujte na nohy po osprchovaní, aby bola koža mierne naparená. Masírujte si chodidlá po dobu 3-5 minút a následne ich opláchnite čistou vodou. Pre dosiahnutie čo najlepšieho účinku naneste na kožu výživný krém. Postup opakujte 1-2 krát týždenne. Tento prírodný a finančne nenáročný liek poskytne vašim nohám anjelskú jemnosť. Okrem toho dokáže zlepšiť krvný obeh a zabrániť mnohým ochoreniam.

Peeling môžete naniesť aj na celé telo, no majte na pamäti, že doba skladovania v sklenenej nádobe by nemala presahovať 2 týždne – potom si musíte vytvoriť novú zásobu.

Výsledok bude efektívnejší, ak používate soľ z Mŕtveho mora namiesto cukru. Nájdete ju v niektorých lekárňach alebo v obchodoch s tovarom z Izraela. Okrem toho, že sa soľ perfektne masíruje a odstraňuje drsnú pokožku, stimuluje procesy regenerácie. Soľ z Mŕtveho mora nevysušuje pokožku tak ako bežná soľ.

Peeling alebo kúpeľ je vhodný taktiež pre ľudí, ktorí trpia rôznymi ochoreniami kože a plesňovými infekciami. Koniec koncov, mnoho ľudí navštevuje kúpele s vodou z Mŕtveho mora aby sa zbavili týchto problémov. Do peelingu si môžete pokojne pridať aj kávu a škoricu!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like