Pomocou týchto 8 metód denne odstránite toxíny z lymfy

Lymfatický systém sa skladá z lymfatických ciev a vysoko špecializovaných lymfatických orgánov a tkanív. Je mimoriadne dôležitý, pretože je súčasťou imunitného systému. Lymfatický systém odstraňuje  toxické látky, ktoré vznikajú v priebehu metabolických procesov v organizme alebo sa dostanú do organizmu zvonku. Ak lymfatický systém nefunguje správne, dochádza k hromadeniu vody, tuku a odpadových látok, môžu sa zduriť uzliny alebo na lymfatických cestách vznikajú rôzne hrčky. Následne, človek začína pociťovať únavu nôh, neskôr celého tela, nastávajú opuchy nôh a nakoniec aj opuchmy v brušnej dutine. Preto pri prvých príznakoch problémov lymfatického systému je vhodné tento systém preliečiť (prečistiť).

 

8 spôsobov, ako odstránime toxíny z lymfatického systému:

1. Jedzte surové ovocie
Treba jesť surové ovocie na lačný žalúdok je jedným z najjednoduchších a najviac príjemných spôsobov, ako stimulovať detoxikáciu, pretože ste v podstate kyseliny a enzími z ovocia majú detoxikačný účinok na organizmus. Citróny a grapefruity – sú jedny z najlepších možností, takže neváhajte a pridajte pár kúskov rannému rituálu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt surové ovocie

2. Pitná voda
Telo potrebuje veľa vody na filtrovanie lymfatického systému a odstránenie všetkých toxínov a chemikálií. Počas dňa sa odporúča piť  dostatok vody, aby sa zabezpečila správna hydratácia tela.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pitná voda

Masáž
Masáž, hlavne hĺbková , pomáha pohybovať lymfatickému tkanivu, stláča lymfatický systém, uvoľňuje nečistoty a vytvára priestor pre užitočnú živiniy v tele. Toto udržiava systém fungujúcim.
Súvisiaci obrázok

4. Skákanie
Skoky sú jednoduchá činnosť skákania hore a dole po trampolíne, čo  umožňuje zvýšiť srdcovú frekvenciu a gravitáciu, aby stimulovala lymfatický systém, aby detoxifikovala bunky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt skoky na trampoline

5. Očista kože
Čistenie pleti je jednoduchá technika, ktorú je možné urobiť pred sprchou, kartáčom a masírovaním tela smerom k srdcu. To pomáha  pokožke, odstrániť všetky odumreté kožné bunky a stimuluje lymfatický systém.

6. Teplá a studená sprcha
Prejsť z  horúcej vody do studenej vody. Táto zmena teploty pomáha pôsobiť  na pohyb lymfatických tokov.
Súvisiaci obrázok

7. Cvičenie
Nezáleží na tom, či ide o krátku prechádzku alebo intenzívne cvičenie na dennej báze. V skutočnosti každá forma fyzickej aktivity stimuluje lymfatický systém a lymfatické tekutiny cirkulujú v pečeni a obličkách, aby sa mohli uvoľniť a odfiltrovať z tela von.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cvicenie

8. Smiech
Smiechom sa z zhlboka nadýchnete, čo zase spôsobuje, že obeh a pľúca pracujú v synergii s lymfatickým systémom .
Súvisiaci obrázok

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like