LIEČBA TEPLOM. LEKÁRI JU TIEŽ OPDORÚČAJÚ!

Takmer každý z nás si  vyskúšal to, aké je to byť liečený teplými obkladmi od našich babičiek. Okrem nich nás zababušili do tej najteplejšej prikrývky a dali nám na nohy hrejivé hrubé ponožky. Nemožno ich za to obviňovať, pretože pre nás chceli to najlepšie a mysleli si, že týmto spôsobom nám pomáhajú. Možno budete prekvapení, ale liečba teplom nemusí byť až tak zdraviu prospešná ako sa na prvý pohľad zdá.

Prezradíme vám, či je liečba termálnymi procedúrami možná a ako ju robiť správne.

Liečba teplom je jednou z metód fyzioterapeutickej liečby, ktorá je založená na prínosoch tepla pre ľudský organizmus. Využívajú sa na to účinky vody, slnka, blata, piesku, svetla, teplých vankúšikov, obkladov, mastičkám a inými otepľujúcimi prostriedkami. Dôležité je zvýšiť telesnú teplotu človeka.

лечение теплом

Pod vplyvom tepla sa zlepšuje metabolizmus, zvyšuje sa krvný obeh, svaly relaxujú a krvné cievy sa rozširujú. Takýto postup tiež ovplyvňuje nervový systém. Fyzioterapeuti tvrdia, že termické procedúry dokážu liečiť mnohé ochorenia a dokážu výrazne zlepšiť stav ľudského zdravia. Ale Dr. Bubnovský má na toto iný názor…

польза холодной воды

„Dnes má fyzioterapia masívne deštruktívny charakter! Ľudia sa zahrievajú prietok krvi sa zhoršuje, tkanivá zväčšujú, kĺby sú menej flexibilné … „- hovorí Bubnovský. Argumentuje, že termické postupy môžu poškodiť človeka a kriticky zhoršiť jeho stav. Netvrdí, že ich treba úplne vylúčiť pri procese liečby – dôležité je robiť ich správne.

Dr. Bukovský hovorí: „Ak sa termálna procedúra nekončí studenou procedúrou a pohybom, môže neskôr u človeka vzniknúť arytmia srdca, zvýšenie krvného tlaku a opuch kĺbov.“ Podľa neho, horúce obklady a iné babičkine zlepšováky prinášajú len škody, ak sa po nich nepoužívajú krátkodobé studené procedúry.

обливание холодной водой

Je to hlavne chlad, ktorý spôsobí, že telo sa po tepelnej procedúre začne spevňovať a tonizovať. Tým sa zvýši krvný obeh a výživa všetkých orgánov spolu s kĺbmi. Vzhľadom na to, že teplo cievy rozširuje, reakciou na to by mala byť studená sprcha, ktorá ich zúži. Výsledkom je zlepšená mikrocirkulácia, odstránenie zápalov a bolesti.

Vo všeobecnosti platí, že všetky tepelné procedúry by sa mali využívať v kontrastne s tými chladivými pretože samotné teplo je pre naše telo pomerne dosť škodlivé. Po teplej sprche či inej teplej procedúre sa môžete zabaliť do studeného uteráka, dať si studenú sprchu, alebo namočiť hlavu do chladnejšej vody. Všetko by malo trvať len 5-10 sekúnd! Potom sa dôkladne osušte, dajte si horúci čaj…Vaše telo vám neskôr poďakuje.

Liečba tohto doktora sa stáva čoraz viac populárnejšou, aj napriek tomu, že jeho rady nezodpovedajú štandardným pravidlám fyzioterapie alebo tradičnej medicíny.

Taktiež odporúča vykonávať rôzne druhy cvičení na liečbu pohybových ochorení. Tak či onak, vám chceme pripomenúť, že všetky metódy a postupy by ste mali vykonávať opatrne a najlepšie po konzultácii s odborníkmi. Starajte sa o seba a o vaše zdravie, telo sa vám poďakuje!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like