Nápoje pre krásu a mladosť pokožky

Dissolving liquid chlorophyll in glass of water on white table with green mint

Stále do kola počúvame, že musíme dodržiavať pitný režim . Pomáha udržiavať vodnú rovnováhu v tele, má priaznivý účinok na obehový systém a krásu. Ale ukázalo sa, že v kombinácii s rôznymi výrobkami a korením môže voda predĺžiť vašu mladosť a zdravie. A to nie len keď pridáme do vody  citrón a med, aj keď sú veľmi užitočné na trávenie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pitný režim

Teraz si povieme o štyroch nápojoch, ktoré sú doslova elixírom mladosti a zdravia.  Tieto nápoje pomôžu riešiť bežné kožné problémy . Nie sú to zložité recepty – stačí pridať jednu zložku.

Užitočné vlastnosti vody

 1. Proti opuchom
  Ako sa zbaviť opuchov pod očami, ktoré nielen pokazia váš vzhľad v dopoludňajších hodinách, ale tiež prispieva k vzniku  vrások na koži, pridajte do vody himalájsku soľ. Na rozdiel od bežných solí, táto ružová soľ nezadržiava vodu v tele, ale naopak pomáha absorbovať a zabraňuje tvorbe opuchov. Okrem toho táto slaná voda hasí smäd lepšie než voda s citrónom.Himalajská soľ je bohatá na užitočné minerály a má antibakteriálne vlastnosti. Preto taká voda lieči aj bolesť v krku. Na liter čistej vody pridajte 1/4 lyžičky. soli.

 2. Potlačenie chuti na sladké
  Škorica -je váš záchranca od sladkého. Zmení vodu na nápoj, ktorý vyhovuje aj tým, ktorí chcú minimalizovať spotrebu rafinovaného cukru. Škorica dáva vode svoje blahodárne vlastnosti: zlepšuje metabolizmus a znižuje hladinu glukózy v krvi.Vložte do fľaše alebo do nádoby s vodou (1,2-2 litra) 5 škoricových tyčiniek na noc. Ráno si vychutnajte chutný a zdravý nápoj. Pijeme ako náhle máme chuť na sladké.

 3. Proti akné
  Voda s kvapalným chlorofylom znižuje počet baktérií Propionibacterium acnes, je pôvodcom akné. Tiež podporuje rýchle hojenie rán a jaziev a stimuluje syntézu kolagénu. Tento koktail bude váš najlepší spojenec v boji proti akné. Zriedime 1 lyžičku kvapalného chlorofylu s pohárom vody, to je všetko.
 4. Proti vráskam
  Kurkuma zabraňuje vzniku vrások, ako silný antioxidant a je bohatá na vitamín C. Voda z tohto korenia nielen vyrovnáva textúru pleti a slúži ako ochrana proti vzniku nových vrások, ale aj normalizuje farbu pleti a znižuje chuť do jedla.Ak chcete pripraviť tento nápoj,rozmiešajte v pohári mierne teplej vody nie viac ako 1/2 lyžičky kurkumy. Piť tento elixír mladosti by sme mali v ranných hodinách po dobu 3 mesiacov, pričom si urobíme prestávku na  2 týždne.

Okrem týchto zložiek sa do vody môžu pridávať rôzne druhy ovocia a bylín. Dajú vode príjemnú chuť a rozveselia. Takže nielenže uhasíte smäd, ale aj naplníte telo rôznymi vitamínmi a minerálmi. Aby vám tieto elixíry pomohli mal by sa dodržiavať čas jeho pitia!

Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like