Lekárom sa táto strava nepáči, pretože zabíja rakovinu, lieči depresiu, migrény a autizmus

Existuje stále viac a viac dôkazov, ktoré dokazujú, že ketózová výživa pomáha pri liečbe mnohých zdravotných problémov, medzi ktoré patrí aj obezita. Ketogénna diéta spôsobuje metabolické zmeny v tele a výsledkom je, že telo vychádza zo spaľovania uhľohydrátov na spálený tuk.

Aby sa táto diéta dodržala, ľudia by mali konzumovať potraviny bohaté na zdravé tuky, ako je rastlinný olej, kokosový olej, bio vajcia, surové orechy a avokádo.

 Súvisiaci obrázok

Jedlo by malo byť približne 5% sacharidov, 70% tuku, 25% bielkovín. Na druhej strane, príjem sacharidov by mal byť obmedzený. Ľudia by sa mali vyhýbať aj používaniu rafinovaných uhľohydrátov, ako je škrob (fazuľa, zemiaky), pšenica (chlieb, obilniny) alebo ovocie.

„Cieľom keto diéty je, aby  vaše telo zmenilo  tento metabolický stav. Robíme to“ hladovkami“ sacharidov. Naše telo je extrémne prispôsobivé tomu, čo ste do neho investovali – keď ho preťažíte tukami a zbavíte sa uhľovodíkov, začne spaľovať ketóny ako hlavný zdroj energie. „

VÝHODY PRE ZDRAVIE KETOGENNEJ DIÉTI:

Vedie k zníženiu hmotnosti.

Jedným z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov, ako schudnúť, je zbaviť sa sacharidov vo vašej každodennej strave. Ketogénna strava vyžaduje, aby bol proteín mierny, veľmi nízky príjem sacharidov a prírastok tuku sa zvyšuje.

Telo sa spolieha na tuk ako hlavné palivo a vytvára ketóny z nahromadeného tuku v tele ako dôsledok tejto stravy.

Cukor podporuje rakovinu, pretože rakovinové bunky konzumujú cukor. Každá strava, ktorá odstraňuje sacharidy a cukor, bude veľmi účinná pri prevencii a dokonca boji proti rakovine. Normálne bunky v tele využívajú tuk na energiu. Tuk na druhej strane nie je hlavným palivom pre rakovinové bunky. Táto strava môže pomôcť pri liečbe rakoviny žalúdka, hrubého čreva a prostaty, publikované v časopise Redox Biology. Podľa doktorky Eugena Fanovej z lekárskej akadémie Alberta Einsteina ketónové telá menia dostupnosť energetických procesov v rakovinových bunkách a inhibujú rast rakoviny.

„Predbežné údaje ukazujú, že diéta inhibujúca inzulín je uskutočniteľná a bezpečná u jednotlivých pacientov s progresívnou rakovinou. Stupeň ketózy, ale nie chudnutie alebo kalorický deficit, koreluje s čiastočnou remisiou alebo stabilnou chorobou. „

Chráni váš mozog.

Diéta s vysokým obsahom tuku a nízkym obsahom sacharidov je veľmi užitočná pri iných neurologických poruchách. Ketogénna strava môže znížiť príznaky Alzheimerovej choroby a Parkinsonovej choroby.

Podľa mnohých štúdií môžu ľudia s autizmom tiež využiť tento druh stravy. Ako sa uvádza v jednom článku: „Autizmus zdieľa znaky epilepsie, že ľudia s autizmom majú kŕče spojené s nadmernou stimuláciou mozgových buniek.“ Po štúdiách vykonaných po 6 mesiacoch ketónovej diéty sa u autistických detí prejavovalo zlepšenie.

Ďalšie prínosy keto diéty pre zdravie:

Liečia akné
Zvyšuje energiu
Zlepšuje hladiny triglyceridov a hladiny cholesterolu
Znižuje hladinu cholesterolu

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like