Pravda o cholesterole

V tomto článku sa budeme venovať cholesterolu. Čítajte až do konca a budete prekvapení. Najprv vám predstavíme fascinujúci príbeh. Slávny viedenský chirurg Theodore Bilrot raz ponúkol svojim študentom experiment. Museli odstrániť štítnu žľazu kozám a ovciam.

Výsledky vykonaných operácií prekvapili chirurga a jeho pacientov. Ukázalo sa, že z dôvodu chirurgického zákroku v krvi zvierat došlo k veľmi ostrej produkcie diskontinuita cholesterolu , ktorý vyústil do úplnej aterosklerózi tepien. To znamená, že zvieratá, ktoré jedia trávu a nijaké iné  potraviny obsahujúce cholesterol, začali trpieť aterosklerózou.

pravda o cholesterole

Toto bol prvý znak, že problémy s funkciou štítnej žľazy môžu spôsobiť aterosklerózu. Potom sa vedci začali aktívne zaujímať výskum, ktorý ukázal, že jednou z hlavných príčin aterosklerózy nie je prímanie živočíšneho tuku a poruchy štítnej žľazy. V tomto ohľade sa v štádiu XIX liečila ateroskleróza, ktorá pacientom predpisovala malé dávky hormónov štítnej žľazy.

pravda o cholesterole

Všetko sa zmenilo v druhej polovici dvadsiateho storočia s príchodom teórie, ktorá obvinila iba živočíšne produkty tejto choroby obsahujúce cholesterol. Mnohí vedci si sú istí, že táto strašná mylná predstava súvisí s aktiváciou farmaceutických spoločností, ktoré hľadajú výhody všade.

Niektorí odborníci si myslia, že táto teória sa stala smrteľnou pre ľudí trpiacich aterosklerózou . Jedným z tragických príkladov zdravotnej nekompetentnosti bola smrť amerického prezidenta Dwighta Eisenhowera . Po srdcovom infarkte mu predpisovli nízkej hladiny cholesterolu, čo len zhoršilo situáciu. Čím viac  budete obmedzovať  konzumáciu živočíšnych tukov, tým vyššia je hladina cholesterolu.

pravda o cholesterole

Dôsledkom tohto rozhodnutia bolo rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti a niekoľko infarktov, ktoré boli dôvodom predčasnej smrti Eisenhowera. Žiadna z vykonaných štúdií nepreukázala vinu zvieracích tukov v rozvoji aterosklerózy , ale o tejto informácii sa rozhodlo, že nebude šírená. Len si predstavte, ako by to zasiahlo príjmy farmaceutických spoločností, pretože hlavnou v predaji je práve droga proti cholesterolu.

pravda o cholesterole

Vedci tvrdia, že najúčinnejším spôsobom boja proti ateroskleróze je vylúčenie „hustých“ sacharidov z potravy. Sú obsiahnuté v sladkostiach bohatých na škrob a rafinované výrobky , tieto potraviny by mali byť vylúčené zo stravy.

pravda o cholesterole

Slávny fyziológ Rudolf Vikhrov napísal, že zvýšená hladina cholesterolu je iba dôsledkom porúch v tele. Pri analýze štatistiky vedci zistili, že u ľudí s nízkym cholesterolom je miera úmrtí dvakrát vyššia.

pravda o cholesterole

Ukazuje sa, že cholesterol je silná antimikrobiálna látka . Je to jednoducho nevyhnutné pre normálny vývoj mozgu a centrálneho nervového systému ktorý je prirodzený pre fungovanie orgnizmu. Znížená hladiny cholesterolu ohrozuje prepätia pečene , pretože musí syntetizovať zo sacharidov miesto vylučovana toxínov.

pravda o cholesterole

Cholesterol – antioxidant, ak je znížená jeho úroveň, telo môže byť podrobené rôznym chorobám: rakovine , sexuálna dysfunkcia, porucha pamäti, Parkinsonoveá choroba a mŕtvice. Odmietnutie výrobkov obsahujúcich živočíšne tuky je katastrofa pre ľudstvo, podľa vedcov a skúsených lekárov.

Dúfame, že ste sa naučili veľa z tohto článku. Zdieľajte to so svojimi priateľmi, rozšírme mýtus o cholesterole!
zdroj: sovkusom. ru

You Might Also Like