Dieta -South Beach

Táto diéta je uznávaná odborníkmi na výživu v Spojených štátoch ako najúčinnejší a najbezpečnejší diétny prvok. „Skúste túto diétu, a môžete ísť von na pláž, nehanbite sa za svoju figúru, v  plavkách!“ – Tisíce žien verili autorovi diéty, kardiológovi Arthurovi Agatsonovi. A čoskoro boli presvedčení o pravdivosti jeho slov.

príprava na plážovú sezónu

Pôvodne bola diéta navrhnutá tak, aby sa znížila hmotnosť diabetikov a tých, ktorí trpia kardiovaskulárnymi ochoreniami . Hladký, ale stabilný úbytok hmotnosti nastáva v troch štádiách. Počet stratených kilogramov závisí od počiatočného percenta tuku: čím je vyšší, tým rýchlejšie sa roztaví v prvých dvoch týždňoch – od 8 do 10 kg. Ďalšia strata bude kolísať 1,5 až 2 kg za mesiac.

South Beach Diet

Princípy Diéty

Nahradenie jednoduchých sacharidov komplexnými, aby sa minimalizovali skoky cukru v krvi. Namiesto múčnych výrobkov – obilniny a namiesto sladkostí – ovocie.

Vylúčenie všetkých výrobkov s trans-tukmi : salámy, smažené jedlá, hranolky, pečivo, margarín, výrobky z listkového cesta, raňajkové cereálie, krekry, majonéza, omáčky s hydrogenovaným rastlinným olejom, tavený syr, glazúrovaný syr, popcorn.

Eliminácia mastného mäsa, nahradenie mastného mäsa diétnymi, dodržiavajte diétu s prevahou morských rýb.

Prvá etapa stravy :

Najprísnejšie a najzodpovednejšie štádium:
Maximálne trvanie je 14 dní. Jeho cieľom je očistiť telo, odstrániť škodlivé stravovacie návyky, zmeniť stravu na zdravú výživu.

diétne výrobky

Všetky povolené produkty môžu byť použité v akejkoľvek kombinácii. Frekvencia jedla – 5-6 krát denne.

Zakázané výrobky

akékoľvek sladkosti, pečivo, všetka múka
všetky škrobové výrobky
ovocie,  a šťavy z nich
tučné mäso
tvrdý syr, mlieko
alkohol

Povolené výrobky

kuracie a morčacie prsia
ryby a morské plody
zelenina (uhorky, paprika, kapusta, zelenina)
rastlinného oleja
nízkotučný tvaroh

Druhá etapa stravy:

V tomto štádiu je zoznam povolených výrobkov širší. Trvanie – kým nedosiahnete požadované rozmery. Zastavte proces chudnutia – znamenie, že ste dosiahli optimálnu váhu pre vaše telo.

čo jesť počas diéty

V tomto štádiu budú povolené výrobky :

nesladké ovocie a jahody
mlieko s nízkym obsahom tuku, jogurt, kefír
obilniny: hnedá ryža, ovsené vločky, pohánka, jačmeň
celozrnný ražný chlieb, cestoviny z tvrdej pšenice
tmavá čokoláda s obsahom kakaa najmenej 80%
červené víno príležitostne a v malých množstvách

Tretia etapa stravy:

prezidentská diéta

Cieľom záverečnej fázy je konsolidácia dosiahnutých výsledkov a zabránenie návratu hmotnosti. Vašou úlohou je vybrať si výrobky rozumne, vyberať len tie najužitočnejšie a odmietnuť odpad z potravín. V ideálnom prípade by tretí stupeň mal trvať zvyšok vášho života.

prejsť na zdravú výživu

 V skutočnosti je to korekcia stravovacích návykov pri prechode na zdravú stravu. Váha je redukovaná kôli skokom cukru v krvi a normalizácii pečene a pankreasu. Veľa zdaru pri diéte!

zdroj: Sovkuso ru

You Might Also Like