Trápia vás tmavé škvrny na prstoch, lakťoch a kolenách- ako na ne.

 Najtypickejšie stmavnuté miesta po tele sa objavujú na lakťoch, kolenách a na prstoch nôh aj rúk. Tmavé škvrny sú odrazom nedostatočnej hydratácie a výživy týchto miest a pokožka je tu na dotyk drsnejšia a hrubšia. Tmavnutie týchto partií nastupuje postupne a výraznejšie vystupujú napríklad po vystavovaní sa slnečnému žiareniu, pri ktorom sa koža ešte viac vysušuje. Tmavých miest sa však dá efektívne zbaviť a nepotrebujete na to drahé kozmetické prípravky. Pomôžu ingrediencie z vašej kuchyne.
Súvisiaci obrázok

Citrón, med a cukor

Tento domáci recept je veľmi jednoduchý a jeho účinok spočíva v kombinácii silných prírodných surovín. Cukor pôsobí ako exofilačný činiteľ – prírodný peeling, ktorý odstraňuje mŕtve bunky na pokožke. Citrón má bieliaci účinok a spolu s kyselinou glykolovovu z cukru dodáva pokožke výživu. Med je bázou, ktorá spája obe prísady, hydratuje pokožku a pôsobí ako prevencia proti zhnednutiu kože.

Zmiešajte 2 lyžice medu, 1 lyžicu citrónovej šťavy a 1 lyžicu cukru. Rozmiešajte, aplikujte na tmavé miesta a jemne tieto miesta masírujte. Nechajte pôsobiť približne 15 minút a potom umyte vlažnou vodu.

Jablčný ocot a biely jogurt

Spojenie týchto dvoch surovín má vyživovaciu a bieliacu schopnosť. Ošetruje a už po prvej aplikácii pocítite jemnejšiu a mäkšiu pokožku, ktorá sa postupnou aplikáciou zosvetlí. Zmiešajte jogurt s octom, naneste na tmavé miesta a nechajte pôsobiť, kým zmes zaschne. Potom opláchnite vodou.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt n škvrny jogurt a jablčny ocot

Cukor a olivový olej

Ďalšou hydratačno – peelingovou kúrou je spojenie olivového oleja a cukru. Cukor je odstráni odumreté bunky a olivový olej vyživuje pokožku, hydratuje a pomáha odstrániť tmavé sfarbenie pokožky spôsobené nedostatočnou hydratáciou a slnečným žiarením.

Zmiešajte 3 lyžice olivového oleja a 2 lyžice cukru. Zmes naneste na stmavnuté miesta a jemne masírujte. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom umyte vodou.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cukor a olivový olej

Jedlá sóda a mlieko

Pripravte si pastu z jedlej sódy a mlieka. Táto pasta má rovnako, ako predošlé metódy rozjasňujúci a peelingový účinok na pokožku. Pastu naneste na tmavé suché miesta a jemne masírujte. Potom nechajte pôsobiť niekoľko minút a umyte vlažnou vodou.

zdroj: .healthyfoodadvice.net

You Might Also Like