Zbavte sa šedivých vlasov bez chemického farbenia!

Melanín – špeciálny pigment, ktorý je zodpovedný za farbu našich vlasov. Je prítomný v tele každého človeka, no v rôznych množstvách. Napríklad čierne a tmavo-hnedé vlasy v sebe majú viac melanínu než tie svetlo-hnedé. Ako starneme, naše telo stráca schopnosť produkovať tento pigment, takže šedivenie vlasov môže pokojne prísť aj skôr, ako by sme to čakali.

V skutočnosti vlasy nie sú šedivé, ale priezračné. Vzhľadom k lomu svetla sa nám zdá, že sú vlasy sivé. Predčasné šedivenie vlasov môže byť spôsobené nedostatkom vitamínov (B2, B3, B6, B12), stresom, ochorením štítnej žľazy, hormonálnou nerovnováhou alebo dedičnosťou.

как избавиться от седины натуральными средствами

Ak ste sa s týmto problémom stretli alebo sa týka vás osobne, mali by ste okamžite navštíviť trichológa, aby určil príčinu problému. Budeme s vami zdieľať recept na kondicionér z čierneho čaju, ktorý pomôže zamaskovať šedivé vlasy. Je vhodný na akúkoľvek farbu vlasov, takže sa nemusíte obávať, že sa z blondínky stane brunetka. Kondicionér dodáva šedivým vlasom zlatý odtieň.

как избавиться от седины натуральными средствами

Potrebujeme:

6 PL čierneho nelisovaného čaju
2 Litre vriacej vody
3 PL jablčného octu

Postup:

  1. Zalejte si čaj a nechajte ho lúhovať až kým nevychladne.
  1. Preceďte čaj s použitím sitka a trochou ohriatej tekutiny.

как избавиться от седины натуральными средствами

  1. Pridajte do čaju jablčný ocot.

как избавиться от седины натуральными средствами

Po umytí vlasov šampónom ich oplachujte čajovým odvarom po dobu 15-20 minút. Po procedúre ich nemusíte umývať vodou, stačí, ak si ich zaviniete do uteráka. Skúste ich čo najviac stlačiť rukami a vysušte fénom. Postup vykonávajte vždy, keď si umývate vlasy. Počas 2 týždňov si všimnete viditeľné výsledky!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like