4 príznaky, že môžete dostať mŕtvicu! Ako ju spozať?

To sa môže stať kedykoľvek. Vychádzate von do parku, svieti slnko, hovoríte so svojím priateľom po telefóne a okolo vás prechádza starší muž. Nezmôže sa na nič a padá na zem.

Podýdete k nemu, aby ste sa ubezpečili , že je v poriadku. Hovorí, že sa nič nestalo, len padol. Z nejakého dôvodu mu veríte. Tak všetci idú po svojom a večer tento muž zomrie.

 

Stačilo poznať primárne symptómy, ktoré viedli k smrti starých aj mladých. Keď uvidíte niečo také, uistite sa, že ste predmetom jednoduchého testu. V hre je ľudský život!

Náhla mŕtvica je signalizovaná jedným alebo viacerými príznakmi, ktoré naše telo roznáša pred katastrofou. Ak sú vo vašej rodine príbuzní, uistite sa, že ste si prečítali nasledujúce štyri príznaky, ktoré vám pomôžu určiť, či má osoba mŕtvicu a potrebuje lekársku pomoc.

1. Učte človeka, aby sa  usmial. Ak nie, pokúste sa povedať: „Povedzte krásnej žene.“ Muž s mŕtvicou sa nedokáže ani usmiať ani sa zamračiť.
2. Opýtajte sa, či môžete povedať dlhý nepretržitý text. Je dôležité v ňom mať viac ako tri slová. Napríklad: Zakopl som o vlastnú nohu a padol som, ale som v poriadku. Muž vo fáze pred mŕtvicou nie je schopný
vysloviť výrazne dlhšiu vetu alebo frázu.
3. Požiadajte ho, aby nadvihol ruku nad hlavou. Ak má v blízkej budúcnosti mozgovú príhodu, ak ju nedokáže zdvihnúť, je veľmi pravdepodobné, že bude ohrozený, aj keď ju dokáže
zdvihnúť.
4. Požiadajte ho, aby vyplazil jazyk. Niekedy to musíte urobiť, aj keď sa cítite nepríjemne alebo v rozpakoch. Muž postihnutý mŕtvicou má zakrivený jazyk.

 

Ak nájdete aspoň jeden z týchto príznakov u osoby v pokročilom veku, okamžite zavolajte ambulanciu a povedzte o situácii a lekári budú vedieť, čo robiť. Existuje niekoľko príznakov, ktoré si ľudia všimnú skôr, ako sa ich stav zhorší. Tieto príznaky zahŕňajú znecitlivenie prstov alebo celých končatín, závraty, bolesti hlavy, ťažkú ​​nevoľnosť a prudké zníženie videnia jedného alebo oboch očí.
Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like