AKO SKLADOVAŤ VAJCIA A MLIEČNE PRODUKTY. ČÍTAJTE ČI TO ROBíTE SPRÁVNE

dairy products 3

Ukázalo  sa, že u moderného človeka by nemal byť problém s ochranou produktov: vložíme všetko do chladničky a viac sa o nič nemusíme strachovať… Ale, nie všetko je také ľahké ako to vyzerá.

Dr. Jevgenij Komarovsky nám povedal o tom ako správne chrániť vajcia a mliečne produkty, a tiež nám ukázal najčastejšie chyby pri používaní chladničky.

Ako správne skladovať vajcia

Zamerajte sa na to, čo sa skladuje v chladničke. Preverte každý jeden produkt. Obzvlášť venujte pozornosť  vašim uskladneným vajciam!

  

Mlieko

Mlieko by sa malo skladovať pri teplote do 5°C. Preto ho nikdy nenechávajte na dverách – okrem toho, že je tam teplota vyššia než v ostatných častiach chladničky, ešte sa tam aj pri každom otvorení dostáva teplo z izby. Pokiaľ mlieko skladujete v chladničke vyše týždňa, môžete ho kľudne vyhodiť.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mlieko tvaroh vajcia syry a jogurty

Syry

Dobre zabalené tvrdé syry sa môžu v chladničke skladovať až 3-4 týždne. Oni nie sú až také náchylné na teplotu, preto je možné ich skladovať na hocijakom vhodnom mieste.

Dokonca ak je na syre pleseň, to nevadí! Len okolo nej vyrežte kúsok asi ako marhuľa a zvyšok môžete smelo jesť.
Súvisiaci obrázok

Tvaroh

Tvaroh a ricotta by sa nemali skladovať dlhšie než týždeň. V tomto prípade tiež nie je dobré ich dávať na dvere chladničky. Najlepšie je vybrať im miesto na strednej poličke.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mlieko tvaroh vajcia syry a jogurty

Jogurt

Aj keď je jogurt v originálnom obale a do konca záruky ešte zostáva veľa času, mali by ste ho skonzumovať do týždňa od vtedy čo ste ho kúpili. Skladujte ho najlepšie s tvarohom.

Súvisiaci obrázok

Vajcia

Vajíčka by ste mali skladovať v tej najchladnejšej časti chladničky, preto by ste ich nemali nechávať na dverách. Najlepšie je položiť ich priamo v originálnom obale na najchladnejšie miesto – bližšie k zadnej stene alebo na najvyššiu poličku, v závislosti od typu chladničky. Nemali by sa skladovať dlhšie ako 3 týždne.
Súvisiaci obrázok

Pokiaľ si budete dávať pozor na tieto rady, ochránite svoju rodinu pred konzumáciou skazených potravín. A nezabudnite sa s týmito malými tajomstvami podeliť aj s priateľmi, určite vám budú vďační!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like