Už nikdy nebudete musieť drhnúť WC znovu a znovu. Vyrobte si tieto čistiace bombičky

Asi každý z nás túži po dokonale čistej kúpeľni a záchode. Často jej venujeme viac pozornosti než napríklad kuchyni, pretože umyť všetky škvrny sa občas zdá nemožné.

Existuje však jeden spôsob, ako udržať záchod v čistote po celú dobu. Produkty z obchodov sú ale plné chemikálií, ktoré sú nebezpečné predovšetkým pre deti a prostredie.

Chlór reaguje s kyselinou a uvoľňuje toxické plyny. Tie spôsobujú dráždivé reakcie a poškodzujú kožu a ostatný organický materiál, na ktorom priľne.
Niektoré produkty sú navyše doplnené o vône, ktoré stimulujú alergické reakcie, spôsobujú bolesti hlavy a dráždia pľúca.

To je dôvod, prečo by sme mali používať viac prírodných produktov, namiesto chemických. My vám preto prinášame jeden postup, ako si môžeme pripraviť domáce čistiace bomby do WC.

Domáci čistič WC
Na domáce čistiace bombičky budete potrebovať:

½ šálky jedlej sódy
½ šálky kyseliny citrónovej
½ šálky kukuričného škrobu
vodu
25 kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu (napríklad esenciálny olej z pomaranča má veľmi silné čistiace účinky)

Všetky prísady dajte do vrecka, okrem esenciálneho oleja a vody, a dobre premiešajte. Pridajte asi 2-3 lyžičky vody, sáčok uzavrite a postláčajte.

Tento proces opakujte tak 6-7 krát. Nezľaknite sa, ak zmes začne peniť. Je to  normálne, vďaka obsiahnutej jedlej sóde a kyseline.
Hotová zmes by mala mať konzistenciu podobnú cestu na koláče. Ak zmes stlačíte, mala by byť tvrdšia. V tejto fáze pridajte esenciálny olej a znova postláčajte.
Zmes veľmi silno natlačte do foriem. Ak máte dve rovnaké formy, je ideálne jednu naplniť a druhou formou zmes ešte dotlačiť.

Zmes nechajte zaschnúť. Zvyčajne to trvá 2-3 dni. Potom vyberte bombičky z foriem a nechajte ešte preschnúť minimálne 2 dni.

Bombičky uchovávajte v dobre uzatvárateľnej nádobe, najlepšie v plastovej.

Použitie bombičiek je veľmi jednoduché. Stačí len bombu hodiť do záchodu. Akonáhle začne peniť, môžete záchod prečistiť štetkou. WC po chvíli bude žiariť čistotou.

Zdroj: healtyfoodhouse.com

You Might Also Like