Vyrobte si doma levanduľový masážny olej, ktorý pomôže pri mnohých problémoch

Migréna, bolesti kĺbov, unavené ťažké nohy  či zlá nálada. Toto všetko môže zmiznúť ako šibnutím čarovného prútika len pomocou tohoto olejčeka. Tento olejček vyrobíte veľmi jednoducho. V chlade a na tmavom mieste vám vydrží naozaj dlhý čas.

Bylinkové oleje nielen krásne voňajú, majú aj mnoho výhod pre zdravie človeka. Aromaterapia dokáže pomôcť pri strese a migrénach. Masáž a éterické oleje zas pri opuchoch a bolesti kĺbov a svalov. Poďme sa pustiť do výroby olejčeka, ktorý vás zachráni vždy, keď to budete potrebovať.

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt levandulovy olejček s eukalyptom a matou jeho vyroba

Na výrobu potrebujeme:

150 ml olivového oleja (alebo iného Ľahkého, napríklad hroznový alebo šípkový)
150 ml kokosového oleja
40 kvapiek esencie z eukalyptu
40 kvapiek esencie z levandule
20 kvapiek esencie z mäty alebo materinej dúšky
sušená rastlinka levandule
tmavá fľaštička s dávkovačom

Postup:

V miske si najskôr roztopíme kokosový olej. Môžeme ho dať zohriať na 30 sekúnd do mikrovlnky. Na pomoc si vezmeme pipetku alebo kvapkadlo a do fľaštičky postupne nakvapkáme esencie a pridáme rozdrvenú levanduľu. Na záver pridáme olivový olej a prelejeme aj kokosový olej. Nádobku uzavrieme, zamiešame a skladujeme napríklad v chladničke. Pri použití nakvapkáme olej do dlaní a zahrejeme ho. Bolestivé miesta masírujeme. Ak je potrebné, môžeme si pár kvapiek naniesť aj na spánky. Pred použitím vždy zatrepte.

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like