Už jeden pohárik denne vám môže pokojne zachrániť život

To, že alkohol ľudské telo poškodzuje, nie je žiadna novinka. Novinka však nie je ani informácia o množstve požitého alkoholu. Napríklad také suché červené víno. Ak si dáte každý večer jeden pohárik, môžete si významne pomôcť. Zaujíma vás ako?

používanie červeného vína

Existuje teória, ktorá hovorí o tom, že v krajinách, kde sa víno produkuje a zároveň aj pravidelne požíva, je počet obyvateľov percentuálne vyšší ako v tých, kde sa pije napríklad tvrdý alkohol. Zatiaľ čo vinárske národy majú pomerne stabilné zdravie a počet civilizačných ochorení je nižší, v ostatných krajinách je to presne naopak. Ich obyvatelia trpia srdcovými ochoreniami a vysokým výskytom rakoviny.

používanie červeného vína

Vo víne nie je len pravda

Na základe týchto výskumov sa začali ďalšie výskumy a tie boli zamerané na to, ako pohár vína denne ovplyvní naše zdravie a vitalitu. Výskum realizovali odborníci z Izraelskej univerzity. Zapojili doň 224 dobrovoľníkov, ktorí trpeli cukrovkou a ich zdravotný stav ich prinútil vylúčiť tvrdší alkohol zo stravy. Všetkým účastníkom predpísali stredomorskú stravu a rozdelili ich do troch skupín. Každá zo skupín sa líšila len nápojom požívaným pri večeri. V hre bola čistá voda, biele víno a červené víno.

používanie červeného vína

Už po pol roku zaznamenali odborníci prvé výsledky. Tým, ktorí pili biele víno, sa už po polroku zlepšila kvalita spánku a cholesterol.

Tým, ktorí pili denne 150 ml suchého červeného vína, sa stabilizoval krvný tlak, znížia sa citlivosť na inzulín a zlepšil sa celkový metabolizmus.

používanie červeného vína

Kurióznym bol aj fakt, že už do hodiny od vypitia vína a skonzumovania večere bola hladina cukru v krvi o 30% nižšia ako hladina cukru u ľudí, ktorí pili vodu. Samotný výskum neposkytol žiadne enormné a šokujúce výsledky, ale potvrdil tvrdenia vedcov. Ak si pri dobrom zdraví doprajete 200-300 ml suchého červeného vína po večeri alebo obede, váš organizmus to pozitívne ovplyvní. Predíde cukrovke, ale aj infarktu či srdcovému zlyhaniu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt červene vino a strava

Ak by ste mali chuť na stredomorskú kuchyňu zapíjanú vínom, nezabúdajte, že pripravovať by ste si mali prevažne ryby, cestoviny, polievky či zeleninové šaláty. Vo všetkom by nemala chýbať výdatná dávka olivového oleja a cesnaku. Tak s chuťou na zdravie!

zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like