Upravte hladinu cukru v krvi, odstránte brušný tuk a znížte hladinu cholesterolu s touto ideálnou kombináciou raňajok

Pravdepodobne viete, že najdôležitejším jedlom dňa sú raňajky. Je to preto, lebo raňajky zlepšujú koncentráciu, zvyšujú energetickú hladinu a spaľujú nadbytočné kalórie. Avšak, väčšina ľudí nahradí toto jedlo  kávou alebo ich úplne vynechá.

Početné štúdie ukázali, že raňajky zvyšujú pamäť a znižujú riziko obezity, cukrovky, kardiovaskulárnych ochorení a vysokého cholesterolu. Ak vynecháte raňajky, porušíte funkciu tela a zvýšite tým hlad.

Úroveň cukru v krvi klesá, keď sa zobudíme ráno. Preto telo potrebuje raňajky na doplnenie. Ak ste vynechali raňajky, budete jesť viac jedál po celý deň.

Z tohto dôvodu vám teraz ponúkneme úžasný recept na raňajky, ktorý je kombináciou mnohých ingrediencií, ktoré zničia brušný tuk, regulujú hladinu glukózy a spalujú kalórie. V skutočnosti budete potrebovať čajové semienka a ovsené vločky, aby ste ich pripravili. Obe zložky pomáhajú ľuďom, ktorí trpia vyššie uvedenými zdravotnými problémami.
Pozrite sa na zdravotné prínosy ovsených vločiek a chia semien:

Semená Chia

Chia semená sú bohaté na omega-3 a -6 mastné kyseliny, ktoré obsahujú silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Sú mimoriadne užitočné pre kardiovaskulárny systém. 1 oz chia semena obsahuje 27% fosforu, 18% vápnika a 30% mangánu. Mnohé štúdie preukázali, že semena chia účinne liečia artritídu, cukrovku a divertikulózu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chia semená

Ovsená kaša

Je bohatá na beta-glukán, čo je vlákno, ktoré znižuje hladinu zlého cholesterolu. Ak ju budete pravidelne jesť, zlepší sa kardiovaskulárny systém. Ovos je bohatý na fosfor, mangán, zinok, železo, horčík, tiamíny a selén. 1 sklo obsahuje 150 kalórií, 6 g bielkovín a 4 g vlákniny.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ovsene vločky s chia semená

Budete potrebovať:

1 šálka ovsených ločiek
2 polievkové lyžice. medu
1 polievková lyžica. škorice
Štipka soli
4 lyžice chia semienok

Príprava:

Do panvice nalejte vodu a pridajte do nej škoricu. Keď sa začne variť, znížte teplotu a pridajte ovos. Nechajte ho vrieť  ďalších 5 minút a potom ho odstráňte z ohňa. Zakryte 5 minút a potom dobre premiešajte a pridajte chia semená, soľ a med. Užite si náš zdravý a lahodný recept!

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like