Škoda, že som tento trik nepoznala skôr. 8 dôvodov prečo použiť sódu

Sóda je silná univerzálna zložka, ktorá môže byť použitá pre všetko, a to od čistenia po ošetrenie kožných problémov a pre vaše zdravie. Obvykle sa používa do cesta, ale môže tiež vyliečiť a zabrániť mnohým chorobám.

Okrem toho ľudia používajú sódu aj ako absorbér zápachu a vône kobercov, rovnako ako pre čistenie celého povrchu bytu.

Výhody sódy:

1. Zbavte sa akné

Sóda je účinný prostriedok proti akné – stačí rozpustiť sódu vo vode a potrieť tým akné.

2. Bielenie zubov

Vezmite si svoju obľúbenú zubnú pastu a pozrite sa na obsah. Musí v nej byť stopercentne sóda. Sóda na pečenie môže bieliť zuby, hoci by sa nemala používať príliš často, pretože by mohla poškodiť sklovinu. Stačí ju použiť raz za mesiac.
Súvisiaci obrázok

3. Svieži dych

Ak trpíte zlým dychom, vložte jednu čajovú lyžičku sódy do pohára vody a kloktajte. Môžete pridať napríkald Listerin. Tento postup opakujte každý deň, až kým nedosiahnete sviežosť dychu.

4. Pre hladkú pokožku

Ak je pokožka suchá, aplikujte zmes vody, sódy a mydla a vmasírujte. Potom opláchnite vodou. Táto zmes hydratuje pokožku.

5. Majte zdravé vlasy

Šampóny a balzamy, ktoré používame nie sú tak dobré, ako je v reklame predstavené. Obsahujú chemikálie, ktoré môžu naše vlasy naozaj poškodiť. Avšak ak používame sódu na pečenie ako kondicionér, budete mať vlasy a pokožku hlavy zdravú a čistú.
Len sa uistite, že ich používate len raz za mesiac.

6. Pre hladkú pokožku

Naplňte vaňu vodou a pridajte pohár sódy. Potom sa ponorte. To neutralizuje baktérie a kyseliny, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach tela a uvoľňuje mastnú pleť. Potupu opakujte raz / dvakrát týždenne.

7. Udržte čisté nechty

Zmiešajte 3 lyžice sódy a jednu lyžicu vody a pripravte si akúsi pastu, ktorú aplikujte na nechty. Opláchnite a potom nechty  a kožička okolo budú zdravšie.

8. Eliminuje potenie

Sóda na pečenie môže byť použitá na prípravu prírodného dezodorantu. Stačí pridať niekoľko kvapiek svojho obľúbeného esenciálneho oleja do 4 lyžíc sódy a aplikujeme zmes pod paže. Týmto krokom zabijete všetky baktérie, ktoré spôsobujú zápach.
Súvisiaci obrázok

zdroj: armblogs.ru

You Might Also Like