Prečo jesť červený melón na liečbu týchto zdravotných problémov

Neuveriteľne osviežujúce a plné najrôznejších vitamínov a minerálnych látok, melón je jedným z najpopulárnejších ovocí, ktoré máme tendenciu jesť počas horúcich letných dní!

. Toto ovocie môže mať svetlo tmavozelenú farbu s ľahkými škvrnami a jej tvar môže byť okrúhly, podlhovastý alebo sférický .

Melón by mal byť vaše obľúbené ovocie. Osviežuje, alkalizuje, ochladzuje telo a môže účinne čistiť obličky a vyčistiť močový mechúr.

 Súvisiaci obrázok

Potravinové výhody melóna
Melón je známy pre jeho vysoký obsah vody.
Podrobnejšie: melón obsahuje približne 92% vody. Je výborným zdrojom folátu, beta-karoténu, vitamín C, vitamín B5, rovnako ako vitamíny B1, B2, B3 a B6.

Okrem toho je melón naplnený minerálmi, ako je horčík, draslík, vápnik, fosfor, sodík, zinok, železo a meď. Obsahuje tiež lykopén, karotenoid, zodpovedný za červenú farbu. Je to silný antioxidant, ktorý má schopnosť neutralizovať škodlivé voľné radikály v tele.

Zdravé výhody melóna

Alkalácia:
Aby sme bojovali proti chorobám a predchádzali im, naše telo potrebuje alkalické prostredie. Vodný melón má vysoký obsah živín, ktoré sú v organizme alkalické. Môžu neutralizovať toxický stav nášho tela, ktorý vzniká nadmernou spotrebou produktov tvoriacich kyseliny.

Protizápalové:
Podľa nedávnych štúdií obsahuje melón 1,5 násobok lykopénu ako rajčiak. Ako sme už povedali, lykopén je silný antioxidant a má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu zabrániť zápalu, ktoré môžu zvyčajne prispievať k rakovine.

Astma:
Melón môže odstrániť toxické látky z tela, čím sa zmierni astmatické záchvaty.

Artritída:
Vzhľadom na bohatý obsah vitamínu C a beta-karoténu môže vodný melón významne znížiť zápal, ktorý môže viesť k ochoreniam, ako je reumatická artritída a osteoartritída.

Problémy s močovým mechúrom:
Tento plod má silné čistiace a diuretické vlastnosti, ktoré dokážu vyliečiť problémy s obličkami a močovým mechúrom. Pravidelná konzumácia melónovej šťavy môže zničiť obličkové kamene.

Zápcha:
Veľký pohár melónovej šťavy vám môže pomôcť zmierniť zápchu. Účinne odstraňuje odpad.

Elektrolyty:
Melónová šťava obsahuje množstvo minerálov a elektrolytov. Počas cvičenia stráca naše telo elektrolyty. Tak, melónová šťava po dobrom tréningu môže doplniť stratené elektrolyty. Okrem toho znižuje bolesť svalov a uzdravuje svalové kŕče.

Zdravie očí:
Melón je vynikajúcim zdrojom beta-karoténu, ktorý sa premieňa v našom tele na vitamíne A. Táto živina je veľmi užitočná a chráni naše oči pred šero slepotou a vekom súvisiacou makulárnou degeneráciou.

Redukcia tekutín:
Kvôli svojim diuretickým vlastnostiam má melón schopnosť odstrániť nadbytočné tekutiny z tela, čo znižuje zadržiavanie vody u tehotných žien a žien počas menštruačného cyklu.

Srdcový infarkt:
Toto ovocie môže účinne znížiť riziko srdcových infarktov  kvôli vysokému obsahu antioxidantov, lykopénu a ďalších dôležitých vitamínov.

Svrbenie:
Skutočnosť, že vodný džús čistí telo od toxického odpadu, vedie k záveru, že táto šťava môže tiež znížiť svrbenie, ktoré je dôsledkom toxicity acidózy.

Rakovina prostaty:
Vedecky dokázané, že lykopén (z červeného melónu) má silné protinádorové vlastnosti a je mimoriadne užitočný v prípade rakoviny prostaty.

Tipy na konzumáciu vodného melónu:
Melón rastie na zemi. To znamená, že je veľmi dôležité ho dôkladne umyť pred krájaním, aby sa zabránilo kontaminácii.
95% živín je obsiahnutých v koži melóna. Môžete vyrobiť šťavu z kôry spolu so semenami.
Môžete ho jesť sám alebo ho pridať do ovocných šalátov. Môže sa tiež premeniť na šťavu .
Ak nemôžete dojesť celý melón, nezabudnite ho zabaliť  a vložte do chladničky . To ho udrží čerstvý, zabráni absorpcii pachov z iných potravín a prílišnému vysušeniu!

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like