POZOR: Pozrite sa, čo sa stane s Vašim telom, keď nebudete 3 týždne jesť biely cukor!

Hneď na začiatku je nutné si povedať, že cukor sám o sebe nie je nejaké zlo. Problém je v tom, že sa dnes pridáva prakticky do všetkých priemyselne vyrábaných potravín.

Ak jete veľa priemyselne spracovávaných potravín, zjete s veľkou istotou ďaleko viac cukru, než skutočne potrebujete.

Všeobecne sa dá konštatovať, že keď radikálne znížite objem sladkostí (a nahradíte ich napr. Ovocím) a prestanete zladiť kávu a čaj, budete určite zdravší.

Potrebujete to vysvetliť konkrétnejšie? Tu je päť vecí, ktoré sa odohrávajú vo Vašom tele potom, keď prestanete jesť cukor.

BUDETE MAŤ VIAC ENERGIE

Znie to divne, keď si mnohí z nás práve pri silnej únave či ospalosti dajú sladenú kávu alebo, čo je ešte horšie, sladký energetický nápoj . Vysvetlenie je veľmi jednoduché: cukor skutočne dodáva sviežosť, bohužiaľ však na veľmi krátku dobu. Všeobecne sa dá povedať, že cukor robí všetko preto, aby ste sa cítili chronicky unavení . Blokuje schopnosť Vášho organizmu uchovávať zásoby energie. Akonáhle je strávený – k tomu stačí samotná hodina – začne Vám znova padať hlava. A musíte znova zjesť alebo vypiť niečo sladké. Vzniká začarovaný kruh. Obmedzte preto príjem cukru.

Stabilizuje SA VÁM VÁHA

Cukor v potrave nás núti jesť ešte viac cukru. Vyvoláva chemickú závislosť! Drvivá väčšina vyrábaných potravín obsahuje tony soli a cukru. Spolu s nimi Vaše telo získava prebytočné kalórie. Cukor navyše vyvoláva pocit hladu a núti nás prejedať sa . To je dôvod, prečo keď zjete čokoládovú tyčinku, máte už za hodinu pocit, že by ste dokázali zjesť treba slona.

VÁŠ Tráviaci trakt BUDE LEPŠIE PRACOVAŤ

Keby s Vami mohli Vaše vnútorné orgány hovoriť, určite by Vás požiadali, aby ste jedli  oveľa menej sladkých výrobkov . Všimli ste si, že tí, ktorí majú radi sladké, chodia na WC oveľa častejšie ako ostatní? To nie je žiadna náhoda! Tráviace ústrojenstvo spracováva cukor najrýchlejšie zo všetkého. Akonáhle je cukru príliš, potom naše trávenie skrátka nestíha spracovávať čokoľvek iného do tej doby, než sa ocitne v dlhom čreve.

Prestanete MAŤ RADI SLADKÉ

Cukor Vás núti chcieť cukor. Keď ho vyradíte z jedálnička, Váš zvyk vždy a všade si objednávať múčnik, časom vymizne. Budete mať radšej ovocie. Torty a pečivo Vám budú pripadať príliš sladké.

VAŠA pokožka získa zdravší vzhľad

Nemôžete pochopiť, čo sa Vám deje s pokožkou, keď ju neustále mažete rôznymi krémy a masťami? Je celkom možné, že prebytok cukru Vás poškodzuje zvnútra. Keď sa v ľudskom tele vyskytuje chronický prebytok glukózy , je koža suchá , ľahko sa pokrýva vredmi a vyrážkami. To je prirodzená reakcia organizmu.

ZÁVER

Podľa odporúčaní Celosvetové zdravotníckej organizácie by sme nemali v priebehu dňa získať zo sladkostí viac ako 5% celkovo potrebnej energie. Ako dosiahnuť, aby sa nám táto norma nezdala nijako zaťažujúce? Začnite s maličkosťami. Všímajte si toho, čo jete a pijete. Koľko je v tom cukru? Možno by ste mali skoncovať s ľadovými čajmi a kolou …

Samozrejme, že to nie je ľahké. Uvedomte si ale jednu vec. Závislosť na cukre vymizne počas troch týždňov. Ak dokážete prežiť tieto tri týždne, tak po tomto oslobodzujúcim období bude Vaše nutkanie jesť sladké podstatne oslabené. A vzápätí vymizne úplne. Proste už nedokážete zjesť nič príliš sladkého. Nebudete to chcieť. Za nejaké to počiatočné úsilie to stojí.

You Might Also Like