Vyskúšajte túto domácu masku, vďaka ktorej zabudnete, čo je to starnutie.

Starnutie spôsobuje celý rad nepriaznivých zmien nášho tela. Prvé známky starnutia vidíme často práve v oblasti očí,

Samozrejme, v drogériách a parfumériách dnes už nájdeme mnoho kozmetických prípravkov na starostlivosť o pleť v zrelšiom veku. Dnes sme si pre vás pripravili domáce, prírodné masky, ktoré tiež stoja za povšimnutie, najmä ak nechcete míňať naozaj veľa peňazí za výrobky, ktoré často len sľubujú vyhladenie vrások, ale realita je niekde úplne inde.

Ak vyskúšate tieto masky, zaručujeme vám, že pokožka okolo očí bude svieža, vláčna a jemné vrásky sa vyhladia. Toto je skutočný objav!

Masky s použitím vaječného bielka

Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako zlepšiť stav pokožky okolo očí, je použitie vaječného bielka vo svojej čistej forme. Budete teda potrebovať len čisté bielko a vatový tampón. Bielko postupne v niekoľkých vrstvách nanášajte na okolie očí. Oči na chvíľu zatvorte a bielko nechajte úplne zaschnúť. Po asi 20-30 minútach bielko umyte studenou vodou a naneste hydratačný krém.

kruhy oci2

Ďalším receptom na očnú masku je medovo-bielková maska. Potrebovať budete vaječný bielok, jačmennú múku a med. Všetky suroviny zmiešajte do hustej kašičky, ktorú naneste na oblasť okolo očí. Masku necháme pôsobiť cca 20 minút a umyjeme vlažnou vodou. Táto maska ​​je vynikajúca na vyhladenie vrások a dokonca aj osvieži a hydratuje pokožku okolo očí.

kruhy oci3

Nasledujúca maska ​​vám pomôže zbaviť sa najmä opuchu očí a kruhov pod očami, rovnako však vyhladzuje aj jemné vrásky. Potrebovať budete 2 chladné žĺtky, 1 lyžičku medu a 1 lyžičku olivového oleja (prípadne oleja z marhuľových jadier).Všetky suroviny si zmiešame v miske a kašičku aplikujeme na oblasť a okolie očí. Táto procedúra netrvá dlhšie ako 30 minút a výsledok vás veľmi príjemne prekvapí.

kruhy oci4

Na suchú a unavenú pokožku tu máme ešte jednu masku. V miske si zmiešajte 1 žĺtok, lyžicu olivového oleja a šťavu z polovice citróna. Táto maska ​​sa necháva pôsobiť 20 minút a zmývať ju treba vatovým tampónom namočeným v chladnejšom mlieku. Výsledkom je svieža a zdravá pleť.

kruhy oci5

Mlieko je skvelé na oživenie očných viečok a hydratáciu pleti. Zlepšiť vstrebávanie a účinok živín môžete aj tým, že do masky pridáte trochu Sunaru pre deti, prípadne materskú kašičku.

kruhy oci6

Dôležité je, aby ste si vždy pamätali, že masku nanášame len na vyčistenú pleť bez make-upu, a že si chránime oči pred vniknutím masky. Tieto skvelé domáce masky by mala mať v zásobe každá mladá dáma! Verím, že vám pomôžu.

Keď sa nám začnú tvoriť jemné vrásky. Na očných viečkach a celkovo v oblasti očí máme veľmi jemnú a tenučkú kožu, ktorá je neustále vystavovaná vonkajším vplyvom, stresu, nedostatku vitamínov a často aj nedostatku spánku.

zdroj: takprosto. cc

You Might Also Like