5 nápojov, ktoré pomôžu udržať hormóny normálne

Viete, že zdravie a krása žien vo veľkej miere závisí od výživy? Všetko, čo sa dostane do vášho tela, má obrovský vplyv na prácu všetkých tkanív a orgánov. Pred mnohými storočiami múdry Hippokrates tvrdil: „Som to čo jem.“ A dodnes lekári popularizujú túto pravdu!

A ak je jedlo viac či menej prospešné, potom môžeme normalizovať zdravotný stav pomocou nápojov? Ukázalo sa, že s ich pomocou môžete zlepšiť hormonálne zázemie , najmä u žien. Budete ovplyvňovať nielen všeobecnú zdravotnú a reprodukčnú funkciu, ale tiež získate štíhlu postavu, zdravú a zamatovú pokožku, nádherné vlasy.

Preto je potrebné venovať zvláštnu pozornosť užitočným nápojom a nezabudnite ich zahrnúť do stravy.

Teraz vás pozývame, aby ste sa dozvedeli viac o 5 nápojoch, ktoré vytvoria zázraky s vaším telom . Ženám sa odporúčajú tieto nápoje piť každý deň!

Užitočné nápoje pre vás:

Teplá voda s citrónom

Tento nápoj je skutočným vynálezom pre ženy v lete. Pomáha schudnúť, odstraňuje toxíny z tela, zlepšuje imunitu, stav pokožky a trávenie. A to všetko preto, že citrón je schopný ovplyvniť hormón sýtosti – leptín. Ak je jeho rovnováha rozbitá, telo začne hromadiť tukové usadeniny.

zdravé nápoje v mixéri

 

Pripravte si nápoj, je veľmi jednoduchý: v pohári horúcej vody stlačte šťavu z polovice citróna, potom nechajte nápoj mierne vychladnúť a pite na zdravie. Najlepšie je používať tento úžasný prírodný liek ráno na prázdny žalúdok.

zdravé nápoje doma

Čaj vyrobený z malinových listov
Tento nápoj reguluje prácu ženského reprodukčného systému. Malinové listy posilňujú svaly maternice, takže menštruácia, pôrod a menopauza sú jednoduchšie.

Tento čaj prináša mimoriadnu veselosť a môže nahradiť kávu.

zdravé nápoje recepty

 

Recept na je veľmi ľahký: naplňte jednu lyžicu malinových listov (možno sušiť) 200 ml vriacej vody, nechajte variť 10 minút. K hormonálnemu pozadiu bolo v poriadku, je najlepšie piť tento čaj tri šálky denne, ráno alebo po celý deň. Ale pred spním nie,  je pravdepodobné, že po ňom nemôžete zaspať!

užitočné nápoje na chudnutie

Mlieko s kurkumou
Jedná sa o jeden z najznámejších receptov Ayurvedy . Tiež sa nazýva „zlaté mlieko“. Tento nápoj vyrovnáva všetky hormóny, posilňuje imunitný systém, zlepšuje trávenie, lieči prechladnutie.

zdravé nápoje pre tehotné ženy

 

V 200 ml horúceho mlieka pridajte 1/2 lyžičky kurkumu. Môžete tiež pridať med podľa chuti. Tento nápoj je  lepšie piť na noc.

zdravé nápoje pre zdravie

Harmančekový čaj
Harmančekový čaj je dlho podávaný na choroby žalúdka a čriev, sliznice, uvoľnené kŕče. Účinkuje ako antimikrobiálny a protizápalový prostriedok, má harmanček čistiaci účinok na telo.

zdravé nápoje pre telo

 

Z horúceho nápoja sa potenie zintenzívni, a potom s toxínmi víde von, činnosť čriev normalizuje. Nezneužívajte tento čaj- jeho sedatívne vlastnosti môžu nepriaznivo ovplyvniť koncentráciu a výkonnosť.

zdravé nápoje pre deti

 

Mätový čaj
Tento jemný nápoj normalizuje trávenie a zmierňuje únavu. Tiež mäta šetrí ženy od nespavosti, zmierňuje bolesť a pomáha zbaviť sa podráždenia.

užitočné nápoje pre krásu a zdravie

 

Rada:

V lete je potrebné piť veľa tekutín, aby telo netrpelo nadmernými horúčavami. Dajte si pozor na pitný režim.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like