Lekári bijú na poplach! Všetky ženy by mali okamžite vedieť o týchto veciach

Spánok. Pre telo životne dôležitý proces, ktorý pomáha ľudskému telu zotaviť sa po náročnom dni. Koľko času by sme si na neho ale mali vyhradiť? Sú čísla hovoriace o potrebe spánku pre mužov rozdielne ako pri potrebe spánku pre ženy? Neurochirurgovia, alebo teda vedci, ktorí sa zaoberajú činnosťou mozgu, bijú na poplach. Dnešná populácia je k základným veciam až príliš ľahkomyselná.

zeny-spanek1

Dámy, pripravte sa na posteľ

Zložitosť funkcie mozgu u žien vyžaduje dostatočný odpočinok. Jim Horne, profesor na Univerzite v Loughborough v Anglicku hovorí: „Nedostatok spánku u žien je silne prepojený s vysokou úrovňou stresu, rovnako s pocitmi neistoty, depresie a hnevu.Na muža nedostatok spánku takým spôsobom neovplyvňuje. „

zeny-spanek2

8 hodín?

Koľko hodín spánku je teda potrebných pre zdravé a efektívne fungovanie človeka v nasledujúci deň? Osemhodinový spánok je ideálne, ale profesor Horne vysvetľuje, že ženy by si mali predsa len oddýchnuť o niečo dlhšie. Tvrdí, že ženy sú počas dňa viac namáhané rôznymi vplyvmi – prácou, deťmi, domácností, riešením medziľudských vzťahov a pod. Kým muži sa počas dňa venujú bezvýhradne prácu a po príchode domov svoj mozog takpovediac vypnú, ženy prídu domov na „druhú šichtu“ , čoho dôsledkom je niekoľkonásobne vyššia vyčerpanosť. Aj keď to na sebe fyzicky nepociťujete, môže sa stať, že nedostatok spánku a príliš veľa stresu sa vám môže vypomstiť vo vyššom veku. Netreba sa čudovať, že ženy trpia neurózy a depresie niekoľkonásobne viac ako muži. Preto by mali svoju telu dopriať aj dlhší odpočinok.

zeny-spanek4

núdzový režim

V porovnaní s mužmi robia ženy viac vecí naraz, čím dostávajú svoj mozog to tzv. Núdzového režimu. Dôsledkom je to, že zatiaľ čo sa ich mozog dostane po každodennej naháňačke opäť do normálneho režimu, zaberie to oveľa viac času. A najlepšia cesta, kedy to dosiahnuť, je počas dlhého a kvalitného spánku.

dobrú noc

Na otázku, kedy by teda ženy mali chodiť do postele, by si každá mala odpovedať sama. Odporúčaná doba spanie pre ženy je aspoň osem a pol hodiny. Ak teda v bežný pracovný deň vstávate o šiestej ráno, spať by ste mali ísť okolo pol desiatej.Znie to nemožne? Všetko je len vec priorít. Nezabúdajte, že ide o vaše zdravie.Mimochodom, vedci tvrdia, že krásu počas spánku získavajú ženy práve v čase spanie pred polnocou. Rovnako sa vám odvďačí vaša pokožka, ale aj nervový a tráviaci systém.

zeny-spanek3

Ak majú časovo namáhavé zamestnanie muži, stále je ich organizmus schopnejší sa s nedostatkom spánku vysporiadať ľahšie než ten ženský. Nezanedbávajte svoj spánok a myslite pri tom na svoje zdravie a vlastné pohodu.

You Might Also Like