Mumio zázračný prírodný všeliek

Mumio je originálnym prírodným výtvorom , vzniknutým usadzovaním v horských jaskyniach strednej Ázie – na Kaukaze, v Altaji,. Viac ako tisíc rokov je mumio  známe v  orientálnom lekárstve .Urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív, zlepšuje krvný obeh a posilňuje srdce .Jeho vlastnosti, pôvod, fyziologické a liečivé účinky sú v súčasnosti stredobodom pozornosti nemálo odborníkov.

Mumio zostruje zmysly ,  upevňuje žalúdok, uľahčuje dýchanie. Je najdokonalejším zloženým liekom.“

 Aristoteles

Jeho účinky na ľudský organizmus

O vysoko účinných vlastnostiach múmia svedčia spisy orientálnej medicíny . Viac ako sedemdesiat lekárskych kníh a traktátov obsahuje bohatý materiál o jeho širokom využití ako prostriedku podporujúcom regeneračné procesy v rôznych tkanivách ľudského organizmu. A to vo forme protizápalového, antitoxického a všeobecne podporujúceho preparátu, ktorý tiež pôsobí na regeneráciu zníženej funkcie periférnych nervových vlákien a receptorov v mozgu.

Na základe mnohoročného experimentálneho a chemického výskumu bolo mumio oficiálne povolené ako všeobecný nešpecifikovaný biostimulátor na rôznych klinikách. Každá z jeho zložiek má schopnosť ovplyvňovať zodpovedné procesy látkovej výmeny a urýchľovať regeneráciu rôznych tkanív. Stimulačný účinok sa prejavuje už na úrovni bunky. Má priaznivý vplyv aj na priebeh chorôb z ožiarenia, ovplyvňuje správne zloženie krvi, kostnej dreni a sleziny. Viac klinických prieskumov dokázalo, že jeho toxicita je veľmi nízka, nevyvoláva vznik novotvarov. Pri dlhodobej aplikácii neboli spozorované žiadne nepriaznivé účinky na srdce. Preukázateľne naopak zlepšuje elektrokardiografické ukazovatele a stimuluje funkciu srdcového svalu.

Pri užívaní múmia nie sú známe žiadne kontraindikácie . Keď sa niekde objavili žalúdočné nevoľnosti, prípravok sa jednoducho niekoľko dní vynechal alebo sa podávali nižšie dávky.

Zdravotné účinky

Mumio sa podľa znalostí z histórie používa na celkové fyzické posilnenie, proti procesu starnutia, na stabilizáciu hladiny cukru v krvi, na zvýšenie libida, hojenie rán, liečenie močového ústrojenstva, omladenie, zvýšenie činnosti mozgu, zlepšenie potencie, na hojenie kostí, regeneráciu obličiek, posilnenie imunitného systému, pri artritíde, artróze, vysokom krvnom tlaku, chudnutí a na liečenie celého radu ďalších stavov.

Stres, únava a imunita . Mumio zlepšuje pamäť a schopnosť vyrovnať sa so stresom. Mumio stimuluje imunitný systém a znižuje chronickú únavu. Pôsobí ako adaptogén (Rasájana), pomáha zdolávať ťažkosti s imunitou. Znižuje chronickú únavu.

Regeneračný účinok. Mumio skracuje dobu potrebnú na regeneráciu pri poranení svalov, kostí a nervov. Používa sa ďalej ako vlasové a cievne tonikum. Ako účinný regeneračný prípravok vedie k posilneniu kostí, zubov a vlasov, proti šediveniu vlasov, podáva sa teda pri osteoporóze, pretože podporuje prenikanie nerastov, obzvlášť vápnika, fosforu a horčíka do svalového tkaniva a kostí. Používanie Mumia vedie k obnove vitality.

Afrodiziakum . Mumio pôsobí ako afrodiziakum a mohutné tonikum, ktoré zvyšuje energiu, silu a sexuálnu energiu. Lieči neplodnosť.

Cukrovka, krv, krvný tlak . Mumio reguluje hladinu krvného cukru. Znižuje krvnú zrážanlivosť, kontroluje krvný tlak, čistí krv, chráni pred krvácaním z nosa. Používa sa u hemoroidov. Zvyšuje počet červených krviniek pri chudokrvnosti.

Obličky a močový systém. Pôsobí pri zápaloch prostaty, pri poruchách močového ústrojenstva a močových či obličkových kameňoch. Má mierny močopudný účinok.

Chudnutie a metabolizmus. Mumio odbúrava tuky a znižuje cholesterol a nadváhu. Posilňuje žlčník, pečeň a zažívací systém. Odbúrava opuchy a má detoxikačný účinok.

Menštruácia. Pôsobí pri menštruačných problémoch (nepravidelnosť, bolestivosť) a pri silnom menštruačnom krvácaní.

Liečba rakoviny. Má protinádorové účinky, zmierňuje nežiaduce účinky chemoterapie.

zdroj: https://takprosto.cc/

 

You Might Also Like