AKO VYLIEČIŤ KORONAVÍRUS DOMA? Odporúčanie lekára pre infekčné choroby

Je známe, že v mnohých regiónoch pracujú lekárske inštitúcie s veľkým pracovným nasadením. Lekári čoraz viac tvrdia, že hospitalizáciu potrebujú iba tí pacienti, ktorí majú vážne ochorenie. Podľa profesora Vladimíra Chulanova je celkom možné liečiť infekciu doma. Koronavírus je koniec koncov jedným z typov akútnych respiračných infekcií a pre mnohých je toto ochorenie mierne.

Odborník odporúča sledovať teplotu, a ak prekročí 38 stupňov, musíte užiť antipyretikum. Ak teplota trvá viac ako tri dni, musíte zavolať sanitku.

Ak sa teplota stratí, potom je hlavným odporúčaním ľahnúť si do postele a piť viac vody, čo zníži všeobecnú intoxikáciu tela. Voda odbúrava toxické látky v tele.

Druhý náš tip je sledovať svoj dych. Ak sa objaví dýchavičnosť, ale ak je počet dychov za minútu menej ako 22-krát, potom sa nič strašné nestane.

Pokiaľ ide o užívanie antibiotík, Chulanov pripomenul, že covid nie je bakteriálna infekcia, ale vírusová .Takže vo väčšine prípadov budú antibiotiká zbytočné. Vzhľadom na ich účinok na naše telo – v tomto prípade škodlivé. Môžu byť potrebné v prípade iných komplikácií, môže ich však predpísať iba lekár.

Odporúčame kúpiť pulzný oxymeter, ktorý sleduje hladinu kyslíka v krvi. Ak hodnota klesne pod 94%, potom je to už dôvod na alarm. A preto musíte vypiť najmenej dva litre vody denne, prijať vitamín D a ako antipyretikum uprednostniť lieky na báze paracetamolu.

zdroj: Fithacker ru

You Might Also Like