Masáž horúcimi kameňmi a ich prínos pre vaše telo.

Či už ide o zotavenie po úraze, zmiernenie bolestí alebo jednoducho o relaxáciu, masáž horúcimi kameňmi vám toho dokáže ponúknuť skutočne veľa.

Keď ju raz vyskúšate, postačí vám potom aj malá výhovorka, len aby ste na ňu šli opäť.

Tento druh masáže sa tradične používa v mnohých rôznych kultúrach, od Číny po pôvodných obyvateľov Ameriky, na stimuláciu vnútorných orgánov a liečbu tela vo všeobecnosti.

V dnešnej dobe sa však už stihla rozšíriť do všetkých kútov sveta a tak jej neobyčajné prínosy môžete využiť aj u nás v Európe.

Ako sa vykonáva masáž horúcimi kameňmi

Alternatívna medicína často využíva tento druh masáže ako liečebnú metódu.

Pri nej terapeut najprv zohreje čadičové kamene vo vode, ktoré vám následne poskytnú hĺbkovú relaxačnú masáž. Ide tak o kombináciu hĺbkovej masáže a regeneračných vlastností tepla.

Typicky si ľahnete na brucho s tvárou dole. Kamene sú rozložené na rôznych bodoch pozdĺž chrbtice, ktoré korešpondujú s akupresúrnymi bodmi.

Kamene sa ukladanú buď na uterák, tenkú fóliu, alebo inú látku, aby teplo postupne prenikalo do tkanív a uvoľnilo stuhnuté svalstvo. Nikdy sa na pokožku neukladajú priamo1.

Menšie kamene sa tiež využívajú ako predĺžené ruky terapeuta a spolu s olejčekmi a lubrikantami sa s ich pomocou vykonáva masáž svalov a tkanív.

V tých častiach tela, kde pociťujete bolesť alebo napätie, sa môže s kameňmi vyvinúť väčší tlak. Zvyčajne sa to týka chrbta, nôh a rúk.

Teraz sa už ale poďme bližšie pozrieť na neobyčajné prínosy, ktoré vášmu telo tento druh masáže poskytuje:

1. Zlepšená cirkulácia lymfy a krvi

Keď terapeut používa švédske okrúhle kamene na masáž tela, dochádza k zlepšenej cirkulácii na základe termálnej stimulácie.

Ide však nielen o zlepšenú cirkuláciu krvi, ale aj lymfy. To znamená, že sa vášmu telu dostáva komplexnej detoxikácii.

Horúce kamene sa jednoducho položia na konkrétne miesta a chvíľu tam nechajú pôsobiť, aby sa upriamila pozornosť tela na tieto problémové oblasti.

No a keďže ide o miesta, kde pociťujete napätie, zlepší sa v nich cirkulácia a zmierni pociťované napätie.

2. Zníženie úzkosti a nepokoja

Keď horúce kamene uvoľnia zo seba teplo do okolitých tkanív, dochádza k relaxácii svalov.

Ak sa to skombinuje s rytmickými masážnymi pohybmi, dostane vás to do hlbokého relaxačného stavu, v ktorom zmizne váš nepokoj či dokonca úzkosť, ktorú môžete pociťovať.

Taktiež to pomáha zmierňovať bolesti hlavy.

3. Regenerácia unavených svalov

Masáž vo všeobecnosti pomáha uvoľňovať unavené svaly. Pri použití tradičných kameňov bohatých na rôzne minerály dokáže terapeut ešte viac pomôcť svalovej regenerácii.

Poukladanie kameňov na „uzly“ stuhnutých svalov ich vie výborne uvoľniť. Aplikácia tepla navyše zmierni bolesť a nepohodlie, ktoré v týchto „uzloch“ cítite.

4. Odstránenie bolestí z vyvrtnutí, natiahnutí a pomliaždenín

Americká asociácia masážnych terapií odporúča aplikáciu masáže horúcimi kameňmi v prípadoch, kedy sú svaly a tkanivá poškodené vyvrtnutím, natiahnutím alebo pomliaždením.

Takáto masáž dokonca zmierňuje zápalové procesy, ako sú akútna bursitída, ktorá spôsobuje bolesti počas pohybu.

5. Pomoc pri rehabilitácii športových úrazov

Dobré skúsenosti s týmto druhom masáže boli zaznamenané aj pri častých úrazoch u niektorých športov, ako napríklad pri tenisovom lakti.

Cielená tepelná masáž zvyšuje do postihnutých oblastí prívod krvi, čo zlepšuje hojenie poškodených tkanív a nervov.

Pomáha tak isto pri odstraňovaní takzvanej atletickej únavy.

6. Aktivácia reflexných bodov do hĺbky

Reflexológia vychádza z princípu, že stimuláciou určitých bodov na tele podporujeme iné časti tela a orgány, ktoré sú s týmito bodmi spojené.

Na základe toho masáž horúcimi kameňmi pomáha zmierňovať blokácie v uvedených orgánoch a tiež umožňuje terapeutovi zasiahnuť uvedené body viac do hĺbky.

Okrem klasických veľkých kameňov pre nohy a chrbát sa využívajú aj menšie kamene, ktoré tieto body presnejšie zamerajú.

7. Zlepšenie stavu vedomia a energetického toku

Pre tých z vás, ktorí veríte na čakry či energetické centrá tela, masáž horúcimi kameňmi ponúka ďalší pridaný prínos.

Terapeut používa kamene aj na stimuláciu čakier, ktoré sa nachádzajú pozdĺž vašej chrbtice či tretieho oka na čele. Pomocou aktivácie čakier sa zlepšuje energetický tok v tele.

Navyše, váha kameňov a fakt, že pochádzajú zo Zeme vám pomáhajú sa so Zemou znova spojiť, čo vás robí uzemnenými, menej vystresovanými a zrelaxovanými.

Kto by masáž horúcimi kameňmi nemal podstúpiť

Táto masáž je bezpečná pre väčšinu ľudí, existujú však aj výnimky, kedy by ju človek podstupovať nemal.

Ide hlavne o ľudí s nejakým chronickým ochorením, kedy by sa o jej vhodnosti mal najprv poradiť so svojim lekárom.

No a v nasledujúcich prípadoch, je lepšie sa jej vyhnúť úplne: tehotenstvo, nedávna operácia, cukrovka, epilepsia, neuropatia, ochorenie srdca, rakovina, autoimunitné choroby a kožné ochorenia.

zdroj: .lifeaspire.com

You Might Also Like