ENDOMETRIÓZA JE CHOROBA (NIELEN) PRACUJÚCICH ŽIEN.TOTO MUSÍ VEDIEŤ KAŽDÁ ŽENA

V zákulisí táto choroba dostala pomenovanie „choroba pracujúcich žien“. Väčšina lekárov má teóriu, že výskyt endometriózy je úzko spojený s namáhavým životným štýlom a neustálym stresom.

Samozrejme, stres je jedným z hlavných faktorov vývoja tejto choroby, ale nie je to jediná príčina nástupu ochorenia. Poďme zistiť, čo je endometrióza a ako sa dostať z cyklu jej nepríjemných symptómov.

эндометриоз симптомы

Ak to vezmeme jednoducho, endometrióza je tkanivo zo sliznice maternice, ktoré rastie na nesprávnom mieste. U zdravých žien sa počas menštruácie  toto tkanivo dostáva z tela prirodzenou cestou. Naopak, ženám s touto chorobou migrujú bunky sliznice z maternice do rôznych častí tela.

Ich útočiskom môžu byť: črevá, močový mechúr, vaječníky, vonkajší povrch maternice a nielen to. V priebehu času vysídlené bunky tvoria jazvy a zrasty, ktoré reagujú na menštruáciu tak, ako maternica. Prijímajúc signály tela, tkanivo sa určitom mieste uloží a každý mesiac vypúšťa.

эндометриоз симптомы

Na rozdiel od bežného menštruačného výtoku, tieto bunky spadajú do pasce medzi tkanivami a vyvolávajú výskyt zápalových procesov. V dôsledku toho môžu ženy prejavovať nasledujúce príznaky …

Symptómy endometriózy

  1. Bolesti, kŕče pred a počas menštruácie
  2. Bolesti pri pohlavnom styku
  3. Bolesti pri vyprázdňovaní čriev
  4. Rýchla únava
  5. Bolesti pri močení
  6. Zhoršená hladina estrogénu
  7. Rôzne žalúdočné problémy

Klasická medicína ponúka ženám štandardnú liečbu endometriózy pomocou laserového odstránenia zrastov a hormonálnu liečbu, ktorá zastavuje menštruáciu a akumuláciu endometriálnych buniek mimo maternice.

эндометриоз симптомы

Existujú však aj nové spôsoby liečby, ktoré sa primárne bojujú s hlavnou príčinou choroby. Lekári integrovanej medicíny sa domnievajú, že ak sa znormalizuje hladina progesterónu a estrogénu, môžete sa zbaviť mnohých nepríjemných symptómov a zmenšiť objem endometriálneho tkaniva.

эндометриоз симптомы

V súvislosti s tým lekári často predpisujú svojim pacientkam krém s prírodným progesterónom. Mnoho žien už skúsilo tento liek a zaznamenali účinnosť metódy liečby integrálnej medicíny.

эндометриоз симптомы

Prajeme našim čitateľkám dobré zdravie a silný imunitný systém! Nezabudnite povedať o tejto metóde liečby aj svojim priateľom, možno im pomôžete vyrovnať sa s vážnou chorobou.
zdroj: healthladies.ru

You Might Also Like