Domáca rastlinka na prečistenie vody

Koriander je zázračná bylinka, no mnohí ju nemajú radi práve kvôli jej výraznej chuti. Má krásnu vôňu, no to nie je jej hlavná prednosť. Vďaka svojej štruktúre dokáže z vody vytiahnuť všetky ťažké kovy, ako je napríklad nikel.

Firmy sa nám snažia neustále pripomínať, že voda, ktorú pravidelne pijeme, je nejako závadná. Potom nám samozrejme predajú rôzne prístroje na čistenie vody, ktoré stoja celý majland. Ak chcete vyskúšať lacnejšiu alternatívu, určite začnite pestovať koriander.

Táto rastlinka sa dá pestovať na záhradke, ale aj v byte a má niekoľko dôležitých výhod.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt koriander vo vode

1 Čistí telo od toxických kovov
2 Je to vynikajúce prírodné diuretikum (zvyšuje vylučovanie vody a elektrolytov v moči)
3 Obsahuje veľké množstvo antioxidantov
4 Znižuje krvný tlak
5 Má antibakteriálne účinky
6 Zabraňuje hypertenzii a srdcovo cievnym problémom
7 Znižuje bolesti hlavy, pomáha pri nespavosti a úzkostných stavoch

Koriander dokáže vyčistiť vašu vodu, a to veľmi jednoducho. Je známy najmä v ázijskej kuchyni a v Mexiku. Z vody dokáže odstrániť toxické látky ako nikel a olovo a vstrebe ich do svojich listov.

Aj partia vedcov využila koriander v bublinkovej fólii alebo aj v obrovskom čajovom vrecúšku na pokus. Koriander dali do veľkej nádrže so znečistenou vodou a výsledky boli viac než prekvapivé. Koriander do seba vstrebal veľké množstvo ťažkých kovov. Výsledky ukázali, že táto nekonvenčná metóda je účinnejšia ako sa čakalo.

Čo treba spraviť
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt koriander vo vode

Stačí, ak si do pohára alebo džbánu napustíte čistú vodu a do vnútra vhodíte stonku koriandra. Počkajte cca 10 minút a stonku vyberte a vyhoďte. Koriander zbaví vašu vodu všetkých negatívnych látok, ktoré by vo veľkom množstve mohli ohroziť vaše zdravie.

zdroj: .healthyfood-recipes.com

You Might Also Like