Domáci dezodorant účinnejší ako kupovaný

Bežné kupované dezodoranty sú plné nebezpečných chemických látok. Tie rýchlo prenikajú cez pokožku, dráždia ju a v najhoršom prípade vyvolávajú rakovinu.

Uvedené produkty obsahujú hliník, ktorý blokuje potné žľazy a bráni vám v potení. Hliník a jeho soli sú zároveň extrémne toxické látky.

Ich účinok na telo je ten, že vyplavujú vápnik a majú tiež nebezpečný vplyv na endokrinný a lymfatický systém. V konečnom dôsledku sa tak môžete dopracovať až v rakovinovému ochoreniu.

Existujú aj prírodné antiperspiranty predávané v obchodoch, no mnohé z nich účinkujú buď slabo, alebo len na krátku dobu.

Preto vám odporúčame používať tento domáci dezodorant, ktorý nielen účinne bráni vzniku telesných pachov, ale vydrží aj pomerne dlho.

Ako si vyrobiť domáci dezodorant

Na jeho výrobu potrebujeme:

1/4 pohára sódy bikarbóny
1/4 pohára práškového koreňa maranty trstinovej (arrowroot – kúpite v mnohých bio obchodoch)
5 až 6 polievkových lyžíc kokosového oleja
10 kvapiek akéhokoľvek vonného esenciálneho oleja

Postup výroby

1. Najprv sa uistite, že kokosový olej je plne tekutý (tuhne pri teplotách pod 24˚C). Ak nie je, vložte ho do pohára a ten umiestnite do nádoby s teplou vodou na pár minút.

2. V miske zmiešajte sódu bikarbónu, kokosový olej a prášok z koreňa maranty trstinovej. Lyžičkou miešajte, až pokým nezískate homogénnu hustú zmes.

3. Pridajte esenciálny olej a znova dobre zamiešajte.

4. Obsah premiestnite do kontajnera s uzáverom (najlepšie prázdna nádobka po klasickom dezodorante alebo antiperspirante). Jeho textúra by mala byť podobná ako toho kupovaného.

5. Dezodorant držte v chladničke.

Použitie:

Užívajte podľa potreby 1 až 2 krát denne podľa počasia a fyzickej aktivity.

Pôsobí rovnako dobre(ak nie lepšie) a dlho ako dezodorant z obchodu a vydržať by vám mal pri bežnom používaní aj niekoľko mesiacov.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like