Ako sa zbaviť škrabancov na okuliaroch, ušetríte desiatky eur!

Ochrana pred slnkom –významná úloha v letnom horúcom období. Špeciálne slnečné okuliare sú v predaji na mnohých miestach, ale skutočne dobré okuliare budú drahé, najmä, ak sú prispôsobené individuálnym potrebám každého z nás.

Akonáhle si kúpite takýto pár okuliarov, budete si na nich dávať väčší pozor. Bohužiaľ, v priebehu ich používania sa nevyhneme nežiaducim škrabancom, najmä ak sú umiestnené na šošovkách.

убрать царапины

Ponúkame vám výber jednoduchých a lacných spôsobov, ako odstrániť škrabance nielen z bežných, ale aj zo slnečných okuliarov.

  1. Leštenie striebra alebo medi

Používajte taký leštiaci lak, ktorý sa hodí k farbe vašich okuliarov. Aplikujte pripravenú zmes na problémovú oblasť okuliarov pomocou vaty, jemne, bez tlaku, utrite postihnutý povrch. Vyleštite ich a už nespoznáte rozdiel!

убрать царапины на стекле

  1. Voda a sóda

Pripravte si pastu z vody a sódy, v konzistencii pripomínajúcu hustú kyslú smotanu. Výsledná pasta sa nanesie na okuliare jemnou handričkou a nechá pôsobiť 15 sekúnd. Sódu dôkladne umyte vodou. Okuliare, ktoré sú takto vyleštené, budú nielen vyzerať ako nové, ale aj dezinfikované.

  1. Zubná pasta

Nepotrebujete si kvôli tomu kupovať novú pastu. Aplikujte ju na poškrabaný povrch a nechajte pôsobiť 10 sekúnd. Urobte si krátku pauzu a procedúru opakujte dovtedy, kým škrabance nezmiznú.

убрать царапины на стекле

  1. Automobilový vosk

O účinnosti tohto prostriedku nemusíte pochybovať. Používajte ho podľa rovnakého návodu ako zubnú pastu. Leštite poškodený povrch dovtedy, kým škrabance nezmiznú.

 

  1. Zubný prášok

Trochu riskantný, ale efektívny spôsob. Zmiešajte si zubný prášok s trochou vody, naneste na okuliare a počkajte, kým tekutina nevyschne. Zvyšky opatrne odstráňte, aby nedošlo k ďalším škrabancom.

убрать царапины на пластике

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like