Bylinky, schopné vyliečiť mnoho chorôb žien!

Ženy sú často nazývané slabým pohlavím, a to platí najmä o ich zdraví  – ženám sa môže ľahko a rýchlo zdravie pokaziť a ťažko sa lieči. V počiatočnom štádiu možno mnohé choroby prekonať pomocou liečivých rastlín.

Fytoterapia je dobrou voľbou liečby. Liečivé byliny obnovujú mnohé funkcie tela a stabilizujú ich stav.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fitoterapia

Dobre známy fakt – príčinou väčšiny chorôb, ktoré postihujú ženy, ako sú myómy, maternicové myómy, endometrióza, cysty a ďalších benígnych nádorov sú choroby,ktorým sa nevenovala pozornosť, a preto sa dostala do chronickej formy. Patrí medzi ne adnexitída (zápal vaječníkov) a chronická kolitída, ktorú spravidla nikto nelieči.

 Súvisiaci obrázok

Preto, aby ste vyliečili benígne nádory, musíte najprv odstrániť príčinu ich výskytu. Liečba nie je rýchla a mala by sa vykonávať komplexným spôsobom. Použitie bylín je úplne na mieste, pretože liečba liečivých bylín, ktorých cieľom je vyrovnanie narušeného metabolického ochorenia, vedie k zvýšeniu imunity, odstráneniu zápalových procesov, normalizácia všetkých vnútorných orgánov. Veľmi užitočný v zložení bylinných odvarov a infúzií patrí med, má priaznivý vplyv na každý orgán, každú bunku nášho tela.

Teraz vám prezradíme účinné recepty tradičnej medicíny na liečbu chorôb žien:
V prípade zápalu vaječníkov by liečbu mal nevyhnutne predpísať gynekológ, ale súčasne s užívaním liekov sa odporúča piť bylinné liečivé odvary. Napríklad toto:
Zmiešajte rovnako trávu sladkej ďateliny,zemežlč, kvety materinej dúšky a macošky. Zalejte 1 polievkovú lyžicu bylinnej zmesi s pohárom vriacej vody a lúhujte jednu hodinu. Vipite 3 polievkové lyžice, 5 krát denne počas 2-3 týždňov.

Normalizácia funkcie vaječníkov a maternice je tiež podporovaná rastlinami, ktoré spôsobujú hyperemiu panvy a zvyšuje tonus svalov maternice:
majorán, estragón, aloe, petržlen. Berte na vedomie také recepty.
– Vezmite 3 veľké lyžice sušeného práškového oregána, nalejte do termosky 500 ml vriacej vody, nechajte asi jednu hodinu lúhovať,precedte a pitie 0,5 šálky trikrát denne.
– 2 polievkové lyžice koreňa petržlenu alebo  semená zaliať 0,5 litra vriacej vody, varte pri nízkej teplote 3-5 minút po dobu 30 minút a pitie 0,5 šálky trikrát denne.
Pri myómoch,  mastitíde je veľmi užitočné v pravidelných intervaloch,  žuť počas 1-2 mesiacov, žuvať, alebo cmúľať ako cukríky, kus propolisu.
Pri cervikálnej erózii krčka maternice sú účinné tieto recepty.
– Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu tymianu a mäty, zalejte 0,5 l vriacej vody a varte v uzavretej nádobe na nízkej teplote po dobu 5 minút. Potom ochlaďte, precedte a pite polovicu pohára 4-5 krát denne.
– Zmiešajte rovnako harmančekové kvety, maliny, rašeliny, ľubovník bodkovaný, listy z čučoriedky a kopytníka. Na 1 lyžicu drvenej zmesi nalejte pohár vriacej vody a lúhujeme 15 minút v termoske alebo vo vriacom vodnom kúpeli. Následne precedte a pite 3 hodiny denne pred jedlom.

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like