Znižuje krvný tlak, cholesterol a dokonca zlepšuje intímny život, pre zdravie je hotovým pokladom!

Milovaný aj nenávidený. Pri slove kôpor totiž napadne mnohým kôprovka s typickou vôňou a chuťou, ktorá si vás získa alebo ju zavrhnete. Netreba však zabúdať ani na jeho liečivé účinky, ktoré prospejú najmä vášmu tráveniu a má aj iné benefity o ktorých si teraz povieme.

Môžete z neho použiť čokoľvek, okrem korienkov. Môžete z neho uvariť čaj, polievku, pripraviť si esenciálny olej, alebo ho jednoducho vložiť do kúpeľa a užiť si liečivú vodu. Čerstvý kôpor je zázrakom s prírody, má ohromné antioxidačné účinky a množstvo vitamínu C. Vo vode rozpustné antioxidanty neutralizujú voľné radikály v ľudskom tele a zabraňujú neprimeranému bujneniu buniek.

Okrem toho v ňom možno nájsť veľa vitamínu A, rivoflavínu, vitamínov B, vitamínu E ale aj kyselinu listovú, pektíny, vápnik, železo, horčík, draslík, fosfor, zinok a hromadu vlákniny.

Súvisiaci obrázok

Má mimoriadne antibakteriálne účinky a odpudzuje hmyz. Jeho konzumácia zabíja škodlivé baktérie v čreve. Čaj alebo odvar u kôpru sa postará o zapálené ďasná, ale aj o pokojný spánok. Stačia 2 čajové lyžičky sušeného kôpru zaliatie v klasickej šálke a budete ako znovuzrodení. Ak sa vám podarilo prehnať to v predošlý večer s alkoholom, doprajte si na raňajky kôprový odvar. Ak vás bolí hlava, alebo sa vám štikúta, nezabudnite si ho zaliať hneď, ako k tomu dôjde. Mimochodom, trápi vás zápach z úst? Požujte kôpor.

Jeho účinky na zdravie

Silná podpora imunity
Ochrana buniek pred radikálmi
Prevencia pred chrípkou a prechladnutím
Antiseptické účinky – proti zápalové
Detoxikácia organizmu
Zlepšenie trávenia
Zvýšenie chuti do jedla
Silné močopudné účinky
Odvodňuje telo od nadbytočnej vody
Prečisťuje močové cesty a obličky
Podporuje pravidelné vyprázdňovanie
Odstraňuje migrény
Mineralizuje kosti
Zabezpečuje pevné kosti a kĺby
Prevencia proti Osteoporóze
Lieči kožné ochorenia
Upokojuje nervový systém

Prinavracia pokoj

Medzi ďalšie pomerne významné účinky kôpru patrí aj potlačenie kašľa a rozpúšťanie hlienu. Tráviace ťažkosti budú zažehnané, ak si spolu s kôprom zalejete aj trochu pomarančovej kôry. Obsah niektorých látok v rastlinke spôsobuje lepšie prekrvenie ciev a dokázateľne zlepšuje mužskú erekciu. V minulosti ho muži žuvali vo veľkom. Samozrejme, vtedy ešte netušili, že raz bude na takéto veci existovať pilulka.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kôpor

Kôpor pomáha tiež pri plynatosti, ale aj pri vysokom tlaku, cholesterole, či cukrovke. Rovnako pomáha pri liečbe infekcií močových ciest, obličkových kameňov, ale aj obyčajným zápalom či nachladnutím. Ak sa vám kôpor hnusí jesť, skúste aspoň esenciálny olej. Možno si časom na jeho silnú arómu zvyknete a začnete ho užívať aj vnútorne. Bola by škoda vzdať sa toľkých pozitívnych vplyvov na ľudský organizmus. Kiežby sme sa niekedy stravovali a dopĺňali si zdravie viac prírodnou medicínou, než pilulkami!

zdroj: botany cz

You Might Also Like