Surová cibuľa je zdrojom mladosti a najsilnejším regenerátorom buniek

Cibuľa v nás vyvoláva rôzne dojmy. V mladosti sa spája so zápachom, neskôr je vnímaná skôr cez kuchyňu. Je to pochopiteľné, pretože cibuľu v prvom rade konzumujeme, a až potom ju používame na rôzne iné účely.

Súvisiaci obrázok

Táto zázračná a nedoceňovaná zelenina je fantastickým zdrojom esenciálnych olejov. Posilňuje telo, omladzuje bunky a vraj ešte Hippokrates ju predpisoval ako prostriedok proti obezite! Liečivé vlastnosti jej ľudia odjakživa pripisovali aj vďaka vysokým obsahom zinku. Hoci je predpoklad, že o tom vlastne v tom čase ešte vôbec nevedeli.

Cibuľa a pokožka

Cibuľa má síce ostrý zápach, no ten je len vonkajším znakom. Za týmto zápachom sa skrýva napríklad aj mimoriadne účinná omladzovacia zložka pre bunky. Tvár si umyte a vyčistite olejom, cibuľu postrúhajte na jemnom strúhadle a zmiešajte s medom a trochou olivového oleja. Túto zmes si potom aplikujte na pleť a nechajte vysušiť. Keď sa  vysuší prvá vrstva, natrite na ňu druhú a potom ešte tretiu. Celá procedúra zaberie asi polhodinu, no vaša pleť bude vyživená a už na pohľad krajšia.

Súvisiaci obrázok

Cibuľová šťava

 Takáto šťava obsahuje kyselinu askorbovú, jód, fytoncidy, flavonoidy, ktoré dokopy tvoria jeden unikátny celok aktivujúci proces omladzovania a regenerácie buniek zvnútra. O to skôr si cibuľu nenatierajte na pokožku, ale pite cibuľovú šťavu a regenerujte telo zvnútra. Okrem pokožky si posilníte aj imunitu, a to naozaj značne!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cibula na pokožku

Elixír na chudnutie

Olúpte desať stredne veľkých cibúľ a jednu celú hlavu cesnaku, zalejte to litrom mlieka a varte na nízkej teplote asi hodinu. Nechajte zmes vychladnúť a potom pridajte dve polievkové lyžice medu. Elixír uchovávajte v chladničke v uzatvorenej nádobe a pite 5-krát denne 1 polievkovú lyžicu najlepšie medzi jedlom.

Súvisiaci obrázok

Proti bolesti hlavy

Cibuľové čaje prekvapia aj pri bolestiach hlavy a migréne. Ak vám predsa len nechutí čaj, skúste trochu extrémnejší proces – zhlboka vdychujte vôňu čerstvo prerezanej cibule. Nezabudnite ale zatvoriť oči. Všetko prejde vďaka látke, ktorá spôsobuje slzenie očí. Podobne môžete urobiť aj v prípade, že sa vám lámu nechty. Natrite si čerstvo prerezanú cibuľu na poškodené lôžka alebo končeky a aspoň desať minút si ich neumývajte, aj keď vám to smrdí. Potom si ich ponatierajte citrónovou šťavou alebo olivovým olejom. Zápach z rúk by mal zmiznúť alebo prinajmenšom výrazne zoslabnúť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cibula na pokožku

O tom, že cibuľa sa dá používať nielen perorálne, ale aj lokálne, sme donedávna nevedeli. Ak stále neveríte, vyskúšajte ju. Rozhodne sa oplatí naučiť piť cibuľový čaj, vedieť v správnom čase použiť cibuľovú šťavu a sem-tam aj zatnúť zuby a naniesť si cibuľu na tvár. Nič nestratíte, iba získate.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like