Super ovocie, ktoré má 20-krát viac vitamínu C ako pomaranč

Amalaki, nazývané tiež „Indický egreš“ je výnimočné ovocie s množstvom pozitívnych zdravotných účinkov na ľudský organizmus. Pôsobí proti starnutiu, má najviac prírodného vitamínu C a celkovo posilňuje telo i myseľ. Možno ste o ňom ešte nepočuli a preto sme si pre vás pripravili článok, kde sa o ňom môžete dozvedieť viac. Amalaki,  má veľa pozitívnych účinkov na náš organizmus, o ktorých by ste určite mali vedieť.

Ľudia z Indie používajú toto úžasné ovocie už viac ako 500 rokov. 1 Amalaki ovocie = 20 pomarančov. Veda ukázala, že toto ovocie je najsilnejším antioxidantom na svete. Vitamín C je dôležitý, pretože pomáha voľným radikálom, posilňuje kosti, imunitný systém, čistí cievy a produkuje leukocyty. Dokáže zmierniť kašeľ, bolesť v krku a ďalšie problémy s dýchaním, vrátane astmy a zápalu priedušiek.

Na čo je ešte dobré Amalaki ovocie:

Pomáha proti cukrovke

Pomáha pri problémoch s pečeňou, pankreatitíde, opuchu, bolesti a funkcii pankreasu. Môže znížiť hladinu cukru u ľudí s cukrovkou (najmä s typom 2). Účinnejšie ako mnohé lieky na diabetes sú len 3g Amalaki prášku.

Krásna pleť, vlasy, nechty

Ovocie Amalaki ponúka obnovu tkaniva. Zabraňuje plešateniu, šedivým vlasom a je využívané ako liek proti lupinám. Amalaki prírodný produkt je využívaný napríklad v šampónoch, krémoch, pleťových, či vlasových produktoch a ďalších.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Amalaki, alebo tiež indický egreš,

Pomáha obnoviť pleť

Amalaki ovocie sa používa ako liek proti akné, vyrážkam a iným kožným problémom, vrátane všetkých druhov zápalov.

Vlasy

Môžete podporiť vývoj, hydratáciu, či lesk zmiešaním Amalaki prášku s mierne teplou vodou, nechajte ho po dobu 60 minút a následne aplikujte na vaše vlasy. Počkajte 30 minút až 1 hodinu a potom prepláchnite.

Pomáha pri bolesti žalúdka

Ovocie Amalaki môže vyriešiť bolesti brucha, hnačku, zvracanie, kŕče, infekcie a ďalšie zažívacie problémy.

Odstraňuje toxíny z pečene

V jednej štúdii sa vedecky potvrdilo, že Amalaki ovocie má pozitívny vplyv pri liečbe s pečeňou. Čistí toxíny a chráni pečeň pred negatívnymi účinkami (najmä proti tuberkulóze).

zdroj: superionherbs.com

You Might Also Like