Tymian na všetky neduhy.

 Dnes budeme hovoriť o tymiane, jeho magických vlastnostiach a o tom, ako môže táto rastlina ovplyvniť telo.

použitie tymianu

Tymián je tiež známy ako čabrec , obsahuje jeden z dôležitých rastlinných esenciálnych olejov. Sú v ňom triesloviny a minerálne látky, guma, organické pigmenty, ursolické a oleandrové kyseliny. Tymian má skutočne úžasné vlastnosti, o ktorých budeme hovoriť podrobnejšie.

Užitočné vlastnosti tymianu

 1. Rastlina sa účinne používa v boji proti herpesu , streptokokom, kandidóze a chrípke.
 2. Tymian je výborný baktericídny, antivírusový , diuretický, antiseptický, antispazmický a expektorant.
 3. Ten urýchľuje látkovú výmenu, priaznivé účinky na biele krvinky, čím sa zvyšuje imunitný systém.použitie tymianu
 4. Tymián je známy svojou schopnosťou čistiť telo , takže sa často používa na zdravú detoxikáciu.
 5. Táto rastlina je obzvlášť užitočná v období chladu a vírusových ochoreniach. Úspešne bojuje proti infekciám dýchacích ciest, nachladnutiu, chrípke , bronchitíde, laryngitíde a dokonca aj astme. Tymián vylieči kašeľ a zmierňuje bolesť hrdla.použitie tymianu
 6. Mnohí lekári odporúčajú vdychovať tymianový olej, ak sa pacient sťažuje na bolesť v krku , problémy s vyprázdňovaním nosa a pľúc.
 7. Táto rastlina by sa mala používať aj pre tých, ktorí sa starajú o zdravie ústnej dutiny .Preplachovanie s tymianom je dobré pre stomatitídu a zápal ďasien.použitie tymianu
 8. Esenciálne oleje, ktoré sú obsiahnuté v tymiane, majú vylučovaciu schopnosť, takže rastlina je dokonale vhodná na liečbu suchého kašľa.
 9. Tymian má tiež priaznivý účinok na nervový systém. Používa sa ako liek na depresiu , konštantnú únavu a nespavosť. Rastlina je všeobecne známa svojou schopnosťou normalizovať krvný tlak, stimulovať krvný obeh, zlepšovať pamäť a duševné schopnosti.
 10. Tymianový olej je veľmi obľúbený u lekárov. Lekári ním dezinfikujú svoje ruky pred operáciou.použitie tymianu
 11. Podľa francúzskych štúdií  tymian počas troch hodín zničí asi 90% škodlivých mikróbov a baktérií.
 12. Ženám sa odporúča používať túto rastlinu na odstránenie bolestivej menštruácie a normalizáciu menštruačného cyklu .použitie tymianu
 13. Aj tymián sa dobre vyrovná s kožnými léziami, uštipnutí hmyzom, pupienkami a bradavicami.použitie tymianu

Táto užitočná rastlina môže byť stále na dosah ruky, stačí ju pestovať doma a používať ju na liečbu chorôb a ich prevenciu.
zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like