Ľudia na celom svete si začali dávať do kávy maslo a urobili veľmi dobre. Táto kombinácia vás môže zachrániť!

Káva je pre mnohých ľudí každodennou rutinou, avšak je tu nový trend pre všetkých kávičkárov. Mnohí si zvyknú dávať do svojej kávy smotanu alebo mlieko. Avšak viete čo sa stane keď si namiesto toho dáte do kávy maslo?

Pridať si do kávy trochu masla – to je aktuálne novým trendom medzi tými, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu. Množstvo uznávaných špecialistov na výživu totiž vyhlasuje, že práve maslo dokáže zvýrazniť chuť aj účinky tohto obľúbeného nápoja.

Keď pridáte maslo do kávy každé ráno, vaše telo bude lepšie pripravené spaľovať tuk po celý deň. To vám pomôže dosiahnuť ciele na zníženie hmotnosti. Toto sa ukázalo ako zvlášť účinné pre ľudí s nadváhou. Zatiaľ čo maslo samo o sebe ako jedlo nie je najlepším pomocníkom v boji s nadváhou, v kombinácii s kávou vytvára kľúč k dosiahnutiu vzhľadu, ktorý chcete.

Ďalšie účinky:

1. TAKÁTO KÁVA JE VÝBORNÁ PRE ĽUDÍ, KTORÍ SÚ STÁLE V POHYBE

Ak musíš skoro ráno vstávať, stáva sa, že nie vždy máš čas na raňajky. Rannú šálku kávy si však určite stihneš vypiť. Tak si do nej pridaj dve čajové lyžičky masla (najlepšie v biokvalite) a máš náhradu jedla. Maslo ti totiž dodá kalórie a zdravé tuky, ktoré ťa naštartujú do nového dňa.

2. ENERGIA PRE TELO AJ MYSEĽ

Mnoho ľudí si dopraje rannú šálku kávy práve pre jej povzbudzujúce účinky. No a káva s maslom dodá energiu nielen tvojmu telu, ale aj mysli. Takáto káva vraj zlepšuje kognitívne funkcie a budeš plný energie až šesť hodín. No a výhodou je, že oproti normálne káve, nebudeš z tejto hneď vystrelený ako veverička.

3. SKVELÁ PRI CHUDNUTÍ

Tí, ktorí sa rozhodli chudnúť, zrejme neuvažovali o tom, že pridajú do svojho jedálneho lístka maslo. Maslo je totiž samý tuk a obsahuje veľa kalórií. Avšak, ak si budeš do kávy pridávať maslo pravidelne, tvoje telo začne prijímať a ukladať si v tele menej tukov.

4. MASLO OBSAHUJE ZDRAVÉ TUKY

Pridávanie masla do kávy zaručene dodá tvojmu telu tuky, ktoré potrebuje. Tuky sú totiž dôležité pre správne fungovanie mozgu a zdravé tuky obsiahnuté v masle sa považujú aj za prevenciu proti srdcovo-cievnym ochoreniam.

You Might Also Like