Ako sa zbaviť kŕčových žíl s kajenskou masťou a ako ich eliminovať

Ak chcete bojovať proti výskytu kŕčových žíl alebo znížiť nepríjemné pocity, ktoré môžu spôsobiť, je dôležité nosiť  voľné oblečenie, ktoré nás nestláča ani nebráni cirkulácii.

Keď sa diskutuje o kŕčových žilách, ihneď sa u všetkých žien objaví nervozita. Ak chcete bojovať proti tomuto nepriateľovi, tu vám ponúkame, ako pripraviť masť z kajenského korenia na kŕčové žily.

Kŕčové žily vyzerajú odpudzujúco a vytvárajú nepohodlie a bolesť v nohách. Každý kto trpí týmto ochorením sa pýta aké má možnosti. V skutočnosti existujú: domáce liečebné prostriedky pomôžu znížiť kŕčové žily.

 Súvisiaci obrázok

Kŕčové žily sú jednoducho zapálené žily v nohách  ktoré majú problémy  krvného obehu .

Masť pre kŕčové žily s kajenským korením je prirodzený roztok. Je to ekonomické a pomerne účinné v porovnaní s bežnou lekárskou a chirurgickou liečbou.

V súčasnosti existuje niekoľko spôsobov liečby na trhu, ale sú drahé. Tento domáci a ekonomický prostriedok, okrem toho, že je prirodzený, ľahko zaobchádza s týmito problémami s kŕčovými žilami.

Ak používate túto masť na kŕčové žily, zistíte jej okamžitý účinok. Zlepší sa váš vzhľad a odstránia tie nepríjemné príznaky spojené s ťažkosťami, kŕčmi a bolesťami nôh.

Ako pripraviť masť z kajenského korenia na kŕčové žily?

masť pre kŕčové žily

Mali by ste kúpiť iba kajenskú koreninu v akomkoľvek prírodnom obchode s potravinami. Fakt, ktorý by ste mali vedieť, je, že kajenský korenie sa nazýva červená paprika v krajinách ako je Čile, Mexiko a Venezuela.

Táto rastlina sa používa na poskytnutie silnej, horkej a štipľavej chuti jedla. Týmto vlastnostiam sa prisudzuje vlastnosť zlepšenia stavu krvného obehu:

  • Podporuje tónovanie žíl tela, čo zvyšuje venózny návrat .
  • Zabraňuje stagnácii krvi v nohách, čím odstraňuje otravné kŕčové žily.

Potrebujeme:

2 lyžice kajenskej papriky (30 g)
½ šálky včelieho vosku (100 g)
1 šálka mandľového oleja (250 ml)

Včelí vosk a mandľový olej majú podobné vlastnosti ako kajenské korenie . Okrem toho, že majú protizápalový účinok, zlepšujú pružnosť a pružnosť kĺbov nôh.

ďalej potrebujeme

Sklenenú nádobu
Drevenú lyžičku
vzduchotesná škatuľka

príprava

masť pre kŕčové žily
  • Nalejte včelí vosk do nádoby a nechajte ju topiť vo vodnom kúpeli
  • Po roztopení pridajte 2 polievkové lyžice kajenského korenia a mandľového oleja
  • Znížte teplo a začnite miešať s drevenou lyžičkou.
  • Po získaní homogénnej zmesi vypnite teplo a nechajte stáť pri izbovej teplote počas 10 minút.
  • Uchovávajte ho v hermeticky uzavretej nádobe skôr, ako stuhne.

Táto zmes sa má používať dvakrát denne . Naneste masť, keď  si ľahnete, naneste ju na nohy a masírujte aspoň 10 minút.

Podobne sa môže použiť aj samostatne, keď sú nepríjemné príznaky ťažkosti a kŕče. Môžete použiť aj iné opatrenia na zníženie rizika kŕčových žíl. Tu vám niektoré ponúkneme:

cvičenie

Jogging alebo chôdza denne aspoň polhodinu denne zlepší krvný obeh . To uprednostňuje venózny návrat a posilňuje žily.

Cvičiť je spôsob, ako zabrániť vzniku kŕčových žíl. Cvičte a nezabudnite piť počas fyzickej aktivity, pretože to pomôže prietoku krvi v nohách.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cvičte proti krč žilam

Znížte hmotnosť

Musíte zlepšiť svoje stravovacie návyky, aby sa zabránilo výskytu kŕčových žíl . Nadváha a obezita sú predisponujúce faktory rozvoja kŕčových žíl.

Pre dosiahnutie tohto cieľa je nevyhnutná strava s nízkym obsahom tuku a uhľohydrátov. Konzumujte ovocie a zeleninu, aby vaše telo bolo zdravé a vyhnite sa výskytu kŕčových žíl v nohách.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cvičte proti krč žilam

Zdvihnite nohy

Niektoré príznaky, ako je bolesť v nohách , pocit ťažkosti, brnenie a kŕče, môžu naznačovať obehové problémy. Striedajte každodenné aktivity s minimálne 10 minútou pasívnej elevácie nôh, čo vám pomôže zlepšiť obeh.

Predtým, než sa dostanete z postele , môžete zdvihnúť nohy, keď si ľahnete  opriete sa o stenu . Môžete tiež vykonávať aktívne a pohyblivé vyvýšenia, čím aktivujete obeh v nohách.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cvičte proti krč žilam

Vyhýbajte sa sedeniu s prekríženými nohami

Mali by ste sa vyhnúť dlhému sedeniu alebo státiu dlhšiu dobu. Tieto polohy ovplyvňujú správny prietok krvi a zvyšujú chlopňovú nedostatočnosť žíl.

Ak budete mať nohy prekrížené dlhší čas, zabránite optimálnemu krvnému obehu . Keď sedíte, odporúča sa mať držanie tela s nohami položenými na podlahe a bez napätia.

Noste ľahké a pohodlné oblečenie

Odporúčame používať voľné oblečenie, ktoré nebráni správnemu pohybu svalov na nohách . Tesné oblečenie, podobne ako niektoré nohavice, neumožňuje cirkulácii krvi a môže spôsobiť výskyt kŕčových žíl.

Tesné oblečenie je módne, ale môže byť škodlivé pre krvný obeh v nohách. Môžete striedať oblečenie a je dôležité, aby ste v čase spánku nosili volný odev .

Neváhajte uviesť tieto jednoduché tipy do praxe, pretože výhody pre vaše zdravie sú nespočetné. kajenská masť je jednoduchá a lacná. Použite túto masť na kŕčové žily a uvidíte úžasné výsledky!

zdroj: mejorconsalud.com

You Might Also Like