Ako Kokosový Olej Pomáha Pri Liečbe Akné?

Kokosový olej je veľmi účinný pri liečbe akné; budeme ďalej vysvetľovať, prečo je prospešné pre tých, ktorí trpia touto nepríjemnou a tvrdohlavým stavom kože.

Akné je už mnoho rokov neslávnym a rozšíreným problémom a hoci je medzi tínedžermi najčastejšie, môže to mať vplyv aj na dospelých všetkých vekových kategórií. Aj keď symptómy väčšinou zmiznú alebo klesajú po prechode puberty a hormónoch sa normalizujú, akné môže byť stále veľmi bolestivé a nepríjemné, pokiaľ trvá a môže zanechať trvalé známky na tvári a tele. Niektorí šťastní ľudia sa môžu zbaviť akné bez toho, aby museli tráviť veľa času, energie alebo peňazí pri liečbe, zatiaľ čo iní môžu dať bohatstvo na liečbu akné a stále nedosahujú požadované výsledky.

Riešením, ktoré navrhujeme, je použiť kokosový olej ako prirodzenú a účinnú liečbu vašich symptómov akné. To by vás mohlo stať nezvyčajným, keďže väčšina špecialistov na kožu radí ľuďom, ktorí trpia akné, aby sa vyhli olejom a mastným potravinám, ale stále čítajte. Existuje veľa dobrých dôvodov, prečo je kokosový olej prekvapujúco efektívnym liečebným postupom a stojí za to vyskúšať ho keď spoločné lekárske predpisy neplnia všetky svoje sľuby. Úprimne povedané, čo máš prísť?

Čo Spôsobuje Akné?

Akné je spôsobené infekciou v otvoroch mazu žľazy, ktoré sú mikroskopické exokrinné žľazy v koži. Tieto žľazy vylučujú rôzne oleje, aby udržali pokožku vlhkú a zabránili jej vysychaniu a praskaniu. Mastné žľazy môžu byť upchaté baktériami a výsledná obštrukcia sekrécie kožného mazu je nasledovaná zápalom, začervenaním, opuchom a bolesťou. Voláme, akné!

Prečo tínedžeri trpia najviac?

Dôvodom je, že v priebehu dospievania sa v dôsledku určitých hormonálnych zmien výrazne zvýši produkcia kožného mazu, čo dáva koži mierne mastnú podobu. Zvýšenie kožného mazu môže viesť k niektorým problémom kože alebo menšiemu akné, ale nič tak zrejmé alebo bolestivé to nieje.Coconut2

Bohužiaľ, v tomto bode sa teenageri často uchýlia knesprávnemu používaniu mydiel a pleťovej kozmetiky na odstránenie pupienkov, ktoré nezastavujú olejové sekréty. Oni však robia kožu chránenou proti antimikrobiálnej kyseline, ktorá ponechá póry otvorené a bezbranné voči infekciám. Tieto póry sa nakazia baktériami a nečistoty blokujú kožné žľazy. Tieto žľazy potom začnú ukladať svoj kožný maz pod povrch kože, čo spôsobuje začervenanie, nafúknuté, podráždené a bolestivé.

Kokosový Olej Pre Liečbu Akné

Existuje množstvo výživných látok v kokosovom oleji, ktoré pomáhajú bojovať proti tomuto stavu a hlavné funkcie sú vysvetlené nižšie.

Bohaté na mastné kyseliny

Kokosový olej je zdrojom dvoch najsilnejších antimikrobiálnych látok v potravinách . Tieto dva antimikrobiálne výkony sú kyselina kaprínová a kyselina laurová. Sú to kyseliny nachádzajúce sa v materskom mlieku, ktoré chránia novorodenca pred infekciami. Keď sa tieto aplikujú na pokožku, niektoré mikróby (dobré) prítomné na koži premieňajú tieto kyseliny na Monocaprin a Monolaurin. To pomáha nahradiť ochrannú kyselinovú vrstvu na pokožke, ktorá je odstránená neustálym umývaním a utieraním teenagerov. V podstate bez mikrobiálnej infekcie sa akné nemôže rozvíjať! Nielen vonkajšia aplikácia, ale aj vnútorná spotreba kokosového oleja vám poskytnú podobnú úroveň ochrany, ale zvyčajne sa odporúča priama aplikácia.

Bohatý zdroj vitamínu E

Okrem toho, kokosový olej je  bohatý zdroj o vitamínu E , ktorý udržuje zdravú pokožku a zabezpečuje riadne fungovanie mazových žliaz a ktorá vyrovnáva upchatie. To znamená, že kokosový olej zaobchádza so skutočnou hlavnou príčinou akné, ktoré vedú k jeho výskytu alebo symptómom, akonáhle sa vyskytli. Vitamín E, regulujúci hormonálnu látku, môže znížiť niektoré z prirodzených hormonálnych výkyvov, ktoré vedú k hyperaktivite mazu.

Znižuje zápal

Kokosový olej je na pokožku upokojujúci a veľmi penetrujúci, takže keď sa aplikuje, absorbuje sa rýchlo a  začne zmierňovať zápal akné, ktorý je už prítomný. Tiež pomáha liečiť otvorené rany na pokožke z vážnych prípadov akné. Predovšetkým kokosový olej zlepšuje rýchlosť metabolizmu . To tiež nepriamo ovplyvňuje správnu sekréciu a hormonálnu rovnováhu, čím sa znižuje pravdepodobnosť vzniku akné a zvyšuje sa rýchlosť hojenia a opravy kožných buniek poškodených týmto rozšíreným stavom.

Ako bolo uvedené vyššie, kokosový olej môže byť topicky aplikovaný alebo spotrebovaný. Niektorí odborníci odporúčajú vnútorné i vonkajšie použitie s maximálnymi výhodami a každý deň je potrebných len 2-5 lyžičiek, aby mali účinok. Môže sa pridávať do jedla, alebo dokonca jesť priamo, pretože má príjemnú chuť.

Výber Kokosového Oleja Pre Akné

Mali by ste si vybrať najvyššiu kvalitu kokosového oleja k dispozícii pre liečbu akné. Najlepšou voľbou je pre to  panenský kokosový olej , ktorý môže byť drahší, ale nemá žiadne zápory, a veľa pozitív. Nepoužívajte  surovú odrodu, pretože môže byť nehygienická a môže obsahovať prachové častice, ktoré budú ďalej upchávať kožné žľazy.Vždy vyberajte rafinovanú odrodu.

Rada na koniec:

Kokosový olej má množstvo pozitívnych účinkov na príznaky, závažnosť a hojivý proces akné, ale stále je klasifikovaný ako svetlo-mikrobiálny prostriedok. To znamená, že proti pevne zakoreneným alebo vážnym prípadom akné,to nemôže byť vaša jediná metóda liečby. Mali by ste sa k problému dostať z mnohých uhlov, ale ak máte vážny prípad akné, budete s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať viac obranných a preventívnych metód ako jednoducho používať kokosový olej.
zdroj: organicfacts.net

You Might Also Like