Najužitočnejšie obilniny pre zdravie

Jedlo je najdôležitejším zdrojom vitamínov a mikroelementov potrebných pre naše telo . Toto majte stále na pamäti. Aby všetky orgány boli zdravé a imunita nikdy nezlyhala, skúste pridať do stravy užitočné produkty. Z nejakého dôvodu sú mnohí presvedčení, že správna výživa je veľmi drahá. Áno, ak chcete ísť výhradne do zahraničných obchodov s takzvanými Bio potravinami.

najužitočnejšie obilniny

Chceme vám teraz ukázať, že si každý môže dovoliť zdravú výživu . Pozrite sa, koľko dobrého môžete získať aj z tých najbežnejších obilnín. Pridajte ich do vašej stravy, vaše telo sa vám za to poďakuje!

Najužitočnejšia kaša

Ovsená kaša

 Ovsené vločky obsahujú celulózu, ktorá je užitočná pre svoju schopnosť obklopiť steny gastrointestinálneho traktu a absorbovať škodlivé látky, ktoré sa do tela dostanú s jedlom. Táto kaša zlepšuje trávenie , urýchľuje metabolizmus a zabraňuje vzniku zápchy.

najužitočnejšie obilniny

Ovsená kaša by mala byť zahrnutá do stravy pre tých, ktorí dbajú o stav vlasov a nechtov. Vzhľadom na vysoký obsah fosforu a vápnika pomáha ovsená múčka posilniť nechty a zlepšiť stav vlasov.

Ryžová kaša

Po dlhú dobu bola ryža považovaná za jedlo pre myseľ . Obsahuje tiamín, ktorý stimuluje činnosť mozgu. Pyridoxín udržiava normálny stav nervového systému a riboflavín pomáha telu vyrovnať sa so stresom a rozkladať tuky, bielkoviny a sacharidy.

najužitočnejšie obilniny

Krúpy

Táto cereália obsahuje melatonín , ktorý je zodpovedný za náš spánok. Ak je tento hormón produkovaný našim telom v nedostatočnom množstve, začneme trpieť nespavosťou a zvýšenou úzkosťou. Vzhľadom na to, že melatonín sa produkuje v tele v noci, je najlepšie dať si krúpy pred spaním.

najužitočnejšie obilniny

Pohánka

Vedeli ste, že pohánka môže spomaliť proces starnutia? Je to spôsobené vysokým obsahom vitamínov A a E. Obilniny, na ktoré sme akosi pozabudli, majú tiež priaznivý vplyv na stav nášho nervového systému , pokožky a zraku.

najužitočnejšie obilniny

Prosová kaša

Srdce sa musí neustále dobíjať vápnikom a horčíkom .Proso je obilnina, z ktorej môžu byť tieto látky ťažené. Ak chcete schudnúť, nezabudnite do plánu výživy pridať proso. Táto ovsená kaša neumožňuje uloženie prebytočného tuku na váš krásny pás a boky.

najužitočnejšie obilniny

Dúfame, že tento článok vás povzbudí, aby ste sa začali správne stravovať. Buďte zdraví a pamätajte, že sme to, čo jeme. Zdieľajte také dôležité informácie so svojimi priateľmi, aj oni môžu prísť k užitočným radám!
zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like