Táto bylinka vylieči cukrovku skôr než lieky

Predbežné testy  naznačujú, že gymnema môže byť účinná pri liečbe zníženia hladín cukru v krvi cukrovky typu 1 a typu 2 ako doplnok konvenčnej farmakoterapie až na 20 mesiacov. Zdá sa, že Gymnema znižuje hladiny glukózy v sére a glykozylovanej hemoglobíny (HbA1c) po chronickom používaní.

Použitie:

Nasledujúce použitia sú založené na tradícii, vedeckých teóriách alebo obmedzenom výskume. Často neboli úplne testované u ľudí a ich bezpečnosť a účinnosť neboli vždy preukázané. Niektoré z týchto stavov sú  závažné a mali by byť vyhodnotené kvalifikovaným lekárom.

Má blahodárne účinky na tieto ochorenia:

Alergie, , antioxidačné, afrodiziakum, liečba rakoviny, kardiovaskulárnych chorôb, zápcha, kašeľ, zubný kaz, zažívací stimulant, diuréza, dna, vysoký krvný tlak, preháňadlo, ochorenie pečene,  malárie, metabolické poruchy, reumatoidná artritída,  žalúdočné ochorenia,  vírusové infekcie.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gymnema lesná

Gymnema lesné

Že ste o tejto rastline ešte nepočuli? Niet divu, jedná sa o starostlivo strážené ajurvédske tajomstvo! Listy tejto popínavé rastliny sa v Indii používajú na liečbu cukrovky už celé stáročia. Zvesti o ich zázračných účinkoch však do Európy prenikajú až teraz.

 

V knihe Cesta ajurvédskych bylín sa dočítate:  „Počas svojej praxe som zaznamenal výborné výsledky s používaním Gymnema pre liečbu cukrovky. Videl som, ako sa u mojich pacientov znížila potreba inzulínu už počas pár dní, čo túto bylinku používali. A časom už dokonca nepotrebovali inzulín vôbec! „

Nikto presne nevie, ako táto bylinka funguje. Pravdepodobne ale pozitívne pôsobí na sekréciu inzulínu z pankreatických buniek a zároveň znižuje aj absorpciu glukózy a tukov v črevách.

Ako sa používa?

 

Odporúča sa užívanie sušeného lístia tejto byliny v rozmedzí 15 – 500 mg denne. Začať by sa malo s menšou dávkou a postupne ju zvyšovať podľa potreby pacienta. Zaujímavým benefitom je aj to, že dokáže krátkodobo meniť chuť cukru – zo sladkej na horkú. Aplikujete  si bylinku priamo na jazyk, nebude vám sladké jedlo po dobu asi 15 minút vôbec chutiť. To znie ako skvelý spôsob, ako prekonať chuť na sladké, že?

Kde Gymnemu zoženiem?

Dá sa kúpiť v obchodoch so zdravou výživou alebo špecializovaných ajurvédskych predajniach. Prípadne hľadajte na internete. Pamätajte, že ak máte diagnostikovanú cukrovku je dobré svojho lekára informovať, že túto bylinku užívate. V žiadnom prípade nevysádzajte lieky na cukrovku zo dňa na deň a každú zmenu zdravotného stavu konzultujte so svojím lekárom.

zdroj: lasen.com.

You Might Also Like