Viete, prečo priberáte? Toto vás prekvapí.

Budete prekvapené, ale za vašim zvýšeným BMI nemusí byť zodpovedné vždy len to, čo máte na tanieri.

Je samozrejmosťou, že ak jete tony sladkých nezmyslov, priberiete na váhe. Ale možno mnohé z vás nevedia, že ak ste obkolesené negatívnymi ľuďmi a  máte sklon vnímať svet v tých horších farbách, naberiete kilá rovnako, ako keby ste sa prepchávali sladkosťami. Tvrdí to nová štúdia publikovaná v časopise American Journal of Epidemiology.

Vedci analyzovali údaje zhromaždené od 3074 účastníkov po dobu 10 rokov. Štúdia sa zameriavala na obvod pása účastníkov a takisto na ich vzťahy i vzťahové problémy. Ukázalo sa, že tý, ktorých vzťahy stáli na pevných základoch, mali menšiu pravdepodobnosť, že sa ich BMI zvýši ako tí, ktorí prežívali nešťastnú lásku a životné sklamania.

PREČO VĎAKA NEGATÍVNYM ĽUĎOM RASTIE VAŠA VÁHA?

Stresové situácie a samotný stres, sú tomu na príčine! Človek, ktorý sa nachádza v zlom psychickom rozpoložení spôsobenom napríklad nefunkčným vzťahom, hľadá často únik z tejto situácie v potravinách. Jeho metabolizmus sa spomaľuje a býva oslabený aj jeho imunitný systém. Všetko sa zmení, ak máte pocit sociálnej podpory a ste obklopené ľuďmi, ktorí vás vo všetkom podporujú. Potom je menej pravdepodobné, že hľadáte únik v konzumácii jedál len pre dosiahnutie pocitu spokojnosti. Preto by sme sa mali stretávať iba s ľuďmi ktorým veríme, a nemusíme sa pri nich nijako stresovať, potom nepriberieme!
Nechajte tých, ktorí vám ubližujú nemáme toľko zbytočnej energie natoľko, aby sme
poslúchali niekoho, kto neustále vyžaduje váš čas a lásku a vycuciava vašu energiu. Vždy sa pokúste vyriešiť problémy  vašich vlastných potrieb, najmä ak máte problémy sami. Keď niekto uvidí, že ste vždy na dosah, budú vás naďalej zneužívať. Nebudú sa meniť, kým ich neopustíte a dáte najavo, že ste tu aj vy. Nemusí to byť navždy, ale je potrebná minimálna zmena. Dávajte energiu, ktorú dáte nesprávnym osobám do svojho vlastného života, a uvidíte, o koľko sa vám zmení váha aj váš vlastný život!

zdroj: saibatananet.blogspot.com

You Might Also Like