LISTY PETRŽLENU: Zázračná bylina so zázračnými účinkami

Listy petržlenu nepotrebujú žiadne zbytočné reči, pretože je to populárna bylina, ktorá sa už dlhé roky používa na to, aby naše obľúbené jedlá úplne vyzerali.  Z týchto malých zelených listov môžeme získať mnohé zdravotné výhody. Preto, aby sme skúmali užitočnosť petržlenových listov, ukážeme tu okrem neznámej misky aj neznáme fakty.

 Petržlenové listy: výhody a využitie

Nutričné ​​fakty o petržlene:
Obsahuje obrovské množstvo antioxidantov a flavinoidov, medzi ktoré stojí za zmienku luteolín, apigenín, kyselina listová, vitamín K, vitamín C a vitamín A.
Ak zjeme polovicu lyžice sušenej petržlenovej vňate, získame nasledovné. 
6,0 mikrogramov lykopénu
82,9 mikrogramov luteínu a zeaxantínu
10,7 mikrogramov alfa-karoténu
80,7 mikrogramov karoténu.

Listy petržlenu: výhody a využitie petržlenových listov

1. Osviežuje ranný dych:
Zlý dych spôsobený baktériami, ktoré vznikajú z potravinového odpadu a nízkou úrovňou produkcie slín, je jednou z nepríjemných situácií, ktorým čelíme každé ráno. Aby sme sa zbavili tohto nepríjemného stavu, môžeme použiť petržlenové listy. Petržlen má antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabraňujú tvorbe baktérií a tým aj osviežujú dych. Takže zaradenie nakrájanej petržlenky do šalátov alebo žuvanie petržlenu denne bude dostatočne užitočné na odstránenie nepríjemného zápachu.

2. Čistí obličky:
Petržlen je najznámejší pre svoje výhody ako diuretický liek. Petržlenová šťava a petržlenový čaj sa používajú na detoxikáciu nášho tela a čistenie obličiek.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt petržlenový čaj

Preto musíme v našej strave pridať liečivé bylinky, ako je petržlen, aby sme udržali naše zdravie. Ako sklad antioxidantov a vitamínov, petržlen môže čistiť  prirodzene. Okrem toho je to nevyhnutný diuretický liek, ktorý môže odstrániť kameň z obličiek.

3. Pomoc pri strate hmotnosti:
Petržlen má vplyv na úbytok hmotnosti. Okrem toho zlepšuje metabolizmus.Desať výhonkov petržlenu nám poskytuje:

1 g tuku
1 g cukru
6 mg. sacharidy.

Pridanie do dennej stravy vám pomôže získať potrebnú výživu.

4. Zvýšenie imunity:
Silná imunita je tajomstvom zdravého životného štýlu. Všetci sme sa narodili s imunitou, ktorá nás chráni pred chorobami. Potraviny, ktoré jeme každý deň, zohrávajú dôležitú úlohu pri posilňovaní imunitného systému. Každý, kto má silný imunitný systém, môže ľahko poraziť akúkoľvek vonkajšiu infekciu. Byliny, ako je petržlen, obsahujú množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré zvyšujú schopnosť bojovať proti vírusom a baktériám, ktoré spôsobujú horúčku, bežnú chladu, kašeľ atď. Hlavným obsahom vitamínov, ktoré pomáhajú v tejto oblasti sú vitamín C, A a K.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt imunita a bylinky

5. Zabráňte rakovinovému riziku:
Flavinoidy, hlavný antioxidant prítomný v modernej petržlenovej vôni, pomáhajú predchádzať rakovinovému rastu. Má tiež myrcetin, ktorý má najlepší účinok na prevenciu rakoviny kože.

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like